Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Co dalej z kaliską siatkówką?

Co dalej z kaliską siatkówką?

Zdobyciem brązowego medalu zakończyły sezon kaliskie siatkarki. I dopiero teraz zawodniczki i trenerzy zaczęli mówić o złej sytuacji finansowej klubu. Tymczasem kibice zadają tylko jedno pytanie - co dalej z kaliską siatkówką.

Apel prezydenta na sesji rady miejskiej by ratować siatkarską drużynę, potwierdził to co mówili kibice, że zawodniczki nie dostają regularnie pieniędzy. – Mimo tych zaległości walczyłyśmy do końca i zdobyłyśmy medal – mówi zawodniczka Winiar Anna Woźniakowska. – Sytuacja w klubie rzeczywiście jest trudna i to prawda że od kilku miesięcy nie dostajemy wynagrodzenia. Ale chciałyśmy wywalczyć medal, choć nie ukrywam że celem było złoto, by pokazać że gramy dla kibiców, a działaczy jakoś zmobilizować. Udało się zdobyć brąz i wierzę, że siatkówka w Kaliszu będzie na najwyższym poziomie.

Oprócz zaległości w pensjach dla siatkarek i trenerów, klub ma też spore zobowiązania wobec urzędu skarbowego. Trzeba też dodać, że wielu zawodniczkom kończą się dwuletnie kontrakty, i po rezygnacji koncernu Nestle z dalszego sponsorowania drużyny będą one chciały szukać pracy w innych klubach. Ale trener Igor Prielożny wciąż wierzy, że ten zespół w tym składzie może grać dalej i walczyć o najwyższe cele. – Z całym sztabem szkoleniowym robiliśmy wszystko by mobilizować zawodniczki do gry do samego końca, a wierzcie mi że nie jest to łatwe zadanie gdy nie dostaje się od kilku miesięcy pieniędzy. Ale myślę, że przegrana walka o finał z Muszynianką nie wynikała z całego tego zamieszania w klubie. Po prostu mój zespół zagrał słabiej. Jednego jestem pewien że ta drużyna może dalej grać razem w następnym sezonie.Teraz wszystko w rękach władz miasta i przede wszystkim działaczy Stowarzyszenia Siatkówka Kaliska Calisia. Ci drudzy jak dotąd wciąż nie mają odwagi powiedzieć wprost jakie dokładnie są problemy klubu. Na oficjalnej stronie klubu możemy przeczytać pożegnanie prowadzącego, który po blisko 10 latach zrezygnował z jej tworzenia i aktualizowania.

źródło: Radio Centrum Kalisz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved