Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Samba w Szanghaju

World Tour: Samba w Szanghaju

Wczoraj Brazylijczycy pokonali w finale turnieju męzczyzn Chinczyków. dzisiaj Brazylijki w swoim gronie zadecydowały o podziale najcenniejszych medali. W finale Shanghai 2008 Women's Open, Renata i Talita pokonały 2:0 Larissę i Julianę.

Bardziej zaciete od spotkań finałowych o medale, były mecze półfinałowe. W pierwszym półfinale, znakomite Brazylijki – Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca, pokonały 2:0 w 43 minuty chinski duet – Chen Xue i Xi Zhang. W drugim, „brazylijskim” półfinale, Talita Antunes i Renata Ribeiro, potrzebowały 48 minut, aby 2:1 pokonać duet Ana Paula i Shelda Bede.

Broniące honoru par chińskich, ale i reszty świata, Chen Xue i Xi Zhang, w meczu o brązowy medal pokonały 2:0 w 41 minut duet Ana Paula i Shelda Bede. Chinki za zwycięstwo zainkasowały 14 000 dolarów, a Brazylijki, za 4. miejsce – 10 500 dolarów.

W finałowej potyczce, bardziej doswiatcziny team – Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca, musiał tym razem ustąpić miejsce na najwyższym podium swoim rodaczkom – b]Talicie Antunes[/b] i Renacie Ribeiro. Te ostatnie wygrały 2:0 w 41 minut, inkasując za zwycięstwo 28 000 dolarów. Dla srebrnych medalistek nagroda wyniosła 19 500 dolarów.

Niespodzianką turnieju w szanghaju, była słabsza postawa pozostałych par chińskich. Podobnie jak w turnieju mężczyzn Amerykanie, tak w turnieju pań nie pojawiły się ich rodaczki. Rywalizacja była jednak ciekawa. Niektóre uznane duety spisały się poniżej oczekiwań, jak choćby: Niemki Pohl/Rau, norweskie pary Hakedal/Torlen i Maaseide/Glesnes, czy wreszcie Szwajcarki Kuhn/Schwer. Jednak kilka innych par pokazało się z naprawdę dobrej strony, a wśród nich na wyróżnienie zasłużyły: Australijki Cook/Barnett, greckie teamy Karantasiou/Arvaniti i Koutroumanidou/Tsiartsiani, a zwłaszcza zawodniczki które ukonczyły turniej na 7. miejscu – Meksykanki Candelas/Garcia. To nie pomyłka… już w ubiegłym roku jedna z najlepszych siatkarek halowych Ameryki Środkowej – Bibiana Candelas, zdobyła medal dla Meksyku „na plaży”. Widać, że nie poprzestała na tym, a kto wie, jakie będa rezultaty jej decyzji, skoro teraz, gdy z koleżankami z reprezentacji halowej nie ma już szans na start w Pekinie… może spróbuje w plażówce…