Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: W Rzeszowie powstaje solidny zespół

Mikko Oivanen: W Rzeszowie powstaje solidny zespół

- Nie spodziewałem się tego, że wokół mojego przejścia do polskiej ekstraligi będzie tyle szumu - mówi 21-letni Mikko Oivanen, nowy atakujący Asseco Resovii. - Rzeszów przypomina miasto, w którym mieszkałem kiedyś w Finlandii.

Miałem propozycję z kilku klubów. Kiedy jednak okazało się, że jestem jeszcze za młody na grę we Włoszech, bo nie mam 23 lat, po tygodniu zadecydowałem, że zagram w Polsce, bo oferta z Resovii była pierwsza i najlepsza – mówił Mikko Oivanen. – W Rzeszowie powstaje solidny zespół, jest dobry trener, to będzie pierwszy w pełni profesjonalny klub w mojej karierze. Jestem młodym zawodnikiem, nie chcę już tak często zmieniać drużyn, podpisałem, więc 3-letni kontrakt w Rzeszowie i mam nadzieję, że będę tutaj rozwijał swoje umiejętności. Chciałbym zagrać z Resovią w finale mistrzostw Polski.

Mam jeszcze dwóch braci i siostrę. Jestem najmłodszy w rodzinie. Jeden z moich braci także gra w siatkówkę. W wolnych chwilach oglądam filmy, lubię gry komputerowe, wędrówki po mieście i łowienie ryb, co w moim kraju jest szczególnie łatwe i przyjemne. Mam wielu przyjaciół – dodał sympatyczny Fin. – W Turcji, gdzie grałem ostatnio najbardziej brakowało mi właśnie rodziny i przyjaciół. Miałem problemy komunikacyjne, bo mówiłem tylko po angielsku, więc kontaktowałem się tylko z kolegami z zespołu. Z Finlandii do Polski jest blisko, więc mam nadzieję, że będę częściej odwiedzał swój kraj i rodzinę. Rzeszów przypomina miasto, w którym mieszkałem w Finlandii. Powinno być to dla mnie dobre miejsce na grę i do życia. Niewiele wprawdzie jeszcze widziałem, ale zauważyłem, że ludzie są tu o wiele bardziej mili i sympatyczni.W Turcji na mecze chodzi niewielu kibiców, ale robią oni wielki hałas. W Polsce, jak wiem, chociażby od Janne Heikkinena, atmosfera jest zupełnie inna, że doping jest niesamowity. Cieszę się, że doświadczę tego grając w Resovii – powiedział Mikko. – W moim kraju są inne, bardziej popularne niż siatkówka, która ma coraz więcej fanów, dyscypliny. Mamy wielu świetnych sportowców w zimowych dyscyplinach, jak specjaliści od skoczków narciarskich. Podziwiałem Janne Ahonena. Interesują się sukcesami Kimi Raikkonena. Nie powiem jednak, kto jest najlepszy.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved