Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS UZ Zielona Góra wygrał grupę 1 II ligi mężczyzn

AZS UZ Zielona Góra wygrał grupę 1 II ligi mężczyzn

Siatkarze z Zielonej Góry są obecnie w połowie drogi do pierwszej ligi. W decydującym pojedynku rozprawili się z Jokerem Piła i teraz czekają ich mecze z Pronarem Hajnówka.

Potem był taniec radości, gąsienica, nawet strzeliły szampany! – Trochę przesadziliśmy – mówił grający trener Stelmetu Tomasz Paluch . – Radość jest taka impulsywna tylko dlatego, że walka o wejście do ścisłego finału była katorżnicza. I to nie tyle fizycznie, co psychicznie.

Ale po kolei. W pierwszej partii goście z Piły odjechali na 10:6. W polu zagrywki pojawił się jednak Łukasz Klucznik i akademicy natychmiast odrobili straty. Po długiej walce punkt za punkt dopiero w końcówce udało się przełamać Jokera. Przy stanie 23:21 Adrian Milczarek ustrzelił rywala serwisem, a za moment Jakub Kowalczyk skutecznie zaatakował i było po wszystkim. W drugiej odsłonie zacięta walka trwała tylko do remisu 9:9. – Dziwię się, że tak łatwo przyszły nam te dwa sety – przyznał Paluch.

Tymczasem trzecią partię gospodarze oddali niemal bez walki! – Chyba myśleliśmy już, że samo się wygra, że oni nie przebiją żadnej piłki na naszą stronę… A to jednak tak się nie da – tłumaczył libero Michał Baumgarten . – Trochę nas to podłamało – dodał przyjmujący Wojciech Lis .

Podłamało, ale nie załamało. W czwartym secie akademicy dopięli swego, choć było ciężko. Przegrywali 19:20 i… w tym momencie rewelacyjnie zaczął funkcjonować blok. Zrobiło się 22:21, a potem już: pojedyncza "czapa” Palucha, as serwisowy Milczarka, atak Kowalczyka i szalona radość. – To coś niesamowitego! Może trochę za szybko się cieszymy, ale jesteśmy takim zespołem, że musimy grać cały czas do przodu – powiedział z błyskiem w oku Baumgarten.

To najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogli mi sprawić – przyznał szczęśliwy i wzruszony dyrektor klubu Henryk Janik , który w środę skończył 57 lat.

AZS UZ Zielona Góra – Joker Piła 3:1

(25:21, 25:19, 16:25, 25:22)

stan rywalizacji play-off: 3:2 dla AZS UZ Zielona Góra