Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawodniczki Impel Gwardii w sezonie 2007/2008

Zawodniczki Impel Gwardii w sezonie 2007/2008

Wyrównana dwunastka była w minionym sezonie bardzo silnym atutem wrocławianek na zapleczu ekstraklasy. Każda z siatkarek na boisku miała silne wsparcie w rezerwowych. Mądre połączenie doświadczenia i młodości zaowocowało awansem.

1. Agnieszka Starzyk

Data urodzenia: 04.05.1985r.
Wzrost: 177cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 273cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 307cmPoczątki we Wrocławiu nie były łatwe. Zanim się „rozkręciła” na dobre, minęło kilka meczów. Potem już była silnym punktem zespołu. Jej dynamiczne akcje spowodowały, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych siatkarek Impel Gwardii. Zagrała świetnie w pierwszym spotkaniu z Wisłą Kraków w play-off. Dużo przed nią pracy jeszcze w przyjęciu zagrywki, ale gdy „złapie” już piłkę w ataku to jest nie do zatrzymania. Potrafiła też rozstrzygnąć sety i mecze silną zagrywką w wyskoku (np. w meczach z Politechniką Częstochowską).

2. Katarzyna Mroczkowska

Data urodzenia: 30.12.1980r.
Wzrost: 180cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 275cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 303cm

Filar zespołu na boisku i poza nim. Prawdziwy „killer” w meczach o najwyższą stawkę. Rządziła niepodzielnie na środku siatki w I lidze, udowadniając swój nieprzeciętny talent w meczach play-off. Gdyby przyznawano nagrodę MVP z pewnością trafiłaby ona w ręce Kasi. Zawodniczka kompletna, obdarzona trudną zagrywką, silnym kierunkowym atakiem i zmysłem w przyjęciu zagrywki (nietypowo jak na środkową przyjmuje zagrywkę). Jest przykładem na to, że w tym sezonie w I lidze występowały bardzo dobre zawodniczki. Od jej dyspozycji zależał w głównej mierze wynik zespołu, szczególnie to było widać w fazie play-off.

3. Joanna Kaczor

Data urodzenia: 16.09.1984r.
Wzrost: 191cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 300cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 309cm

„As z rękawa” trenera Rafała Błaszczyka. Asia kończąc studia w USA jednocześnie pomagała swojemu zespołowi w awansie do ekstraklasy. Zadanie miała trudne, bowiem zmiany stref klimatycznych oraz brak codziennych treningów z zespołem nie ułatwiały tej byłej i obecnej (Asia dostała powołanie do 19 Marco Bonitty przed turniejem kwalifikacyjnym w Japonii) reprezentantce Polski w stabilizacji formy. Spisała się jednak na medal. Wchodząc z ławki rezerwowych często przypieczętowała wygraną Impel Gwardii. Próbkę swoich wysokich umiejętności dała podczas trzeciego meczu play-off z Wisłą. W dużej mierze jej skuteczna gra odwróciła losy meczu na korzyść wrocławianek.

4. Ewelina Toborek

Data urodzenia: 10.01.1986r.
Wzrost: 185cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 279cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 297cm

Jedyna mistrzyni Polski (z Winiarami Kalisz w 2007), która grała w zespole Impel Gwardia Wrocław. Obdarzona znakomitym atakiem „z obejścia” często „urywała” się rywalkom na środku siatki. Zapewne była jednym z najjaśniejszych punktów w ataku z III i II strefy w całej lidze. Przejście na rok do Wrocławia zapewniło jej dużo minut gry, o które w Kaliszu przy Spalovej i Dziękiewicz byłoby trudno. Ewelina potrafiła zagrać też trudną zagrywką, która w finale ligi była silnym atutem tej zawodniczki. Potrafi także obronić piłkę w strefie V czym zapewne zdziwiła już nie jeden zespół przeciwny.

5. Joanna Koprowska

Data urodzenia: 11.12.1985r.
Wzrost: 178cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 283cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 302cm

Bardzo wszechstronna zawodniczka, która może grać z powodzeniem na różnych pozycjach. W tym sezonie trenerzy głównie desygnowali ją na pozycję przyjmującej. Sprawiła się na niej bardzo dobrze. Dając często znakomite zmiany albo też od początku grając skutecznie w wyjściowym składzie. Asia potrafi zagrać trudną zagrywkę i zapewne przyjmujące w I lidze na dłużej ją zapamiętają. Podobnie jak Ewelina Toborek potrafi zagrać szybką piłkę „z obejścia” co bardzo przydaje się podczas konstruowania kombinacji na siatce.

6. Marta Haładyn

Data urodzenia: 08.01.1988r.
Wzrost: 179cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 274cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 292cm

Młoda i uzdolniona (powołanie do kadry B w tym roku i w poprzednim) rozgrywająca ma już za sobą drugi sezon w seniorskim zespole. O ile w poprzednim mogła głównie liczyć na siebie, w tym roku dostała wsparcie w doświadczonej Małgorzacie Kupisz. Marcie wyszło to na dobre, ponieważ zdjęto z niej presję prowadzenia gry non-stop. Znakomicie potrafi wykreować „czystą” sytuację na siatce dla swych atakujących, a jej przyśpieszenia zazwyczaj gubią blok rywalek. Zagrany skuteczny sezon w I lidze na pewno pozytywnie wzmocnił młodą rozgrywającą, która z pewnością ma apetyt jeszcze raz zmierzyć się w najlepszej lidze w Polsce.

7. Marta Solipiwko

Data urodzenia: 16.10.1981r.
Wzrost: 191cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 276cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 297cm

Podstawowa atakująca Impel Gwardii Wrocław ma udany sezon za sobą. Wracając po kontuzji tak naprawdę dopiero obciążenia boiskowe mogły odpowiedzieć na pytanie, czy jest już pełni gotowa do gry. Marta była gotowa. Jej atomowe ataki często kończyły akcje Impel Gwardii Wrocław. Urozmaicona zagrywka dodawała atutu tej zawodniczce. Pewna siebie na siatce w bloku i ataku dodawała animuszu zespołowi kreując w dużej mierze skuteczność wrocławianek. Znakomicie wkomponowana przez sztab szkoleniowy w obronie była bardzo pożyteczna w „wyciąganiu” wielu piłek tuż za blokiem.

8. Aleksandra Krzos

Data urodzenia: 23.06.1989r.
Wzrost: 181cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 265cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 281cm

W tamtym roku najmłodsza zawodniczka w LSK, w tym sezonie poczyniła kolejne postępy na pozycji libero czy też przyjmującej. Typowa zawodniczka do zadań specjalnych. Wywiązywała się ze swej roli bez zarzutu. Zazwyczaj Ola wchodziła do stref obronnych wzmacniając przyjęcie zagrywki oraz obronę pola. Choć w meczu z Budowlanymi w Toruniu można ją było oglądać jako przyjmującą i atakującą, która zdobyła ważne punkty dla zespołu. Jej pracowitość i ambicja w dużej mierze wpływa na rywalizację z Agnieszką Jagiełło na pozycji libero podnosząc umiejętności obydwu siatkarek.

10. Bogumiła Barańska

Data urodzenia: 01.12.1986r.
Wzrost: 179cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 270cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 296cm

To ważny punkt w zespole wrocławskim. Znakomite przyjęcie zagrywki poparte urozmaiconym atakiem głównie z IV strefy powodowało, że Bogusia rzadko schodziła w tym sezonie z boiska. Zazwyczaj bardzo dobrze „trzyma” przyjęcie i zdobywa wiele punktów w ofensywie także z drugiej linii. To zawodniczka, bez której trudno wyobrazić sobie efektywną grę Impel Gwardii Wrocław. Zawsze pozytywnie nastawiona do rywalizacji potrafi na boisku wziąć ciężar gry na siebie, często kończąc atakiem ostatnie akcje zespołu w setach czy też w meczach.

11. Agnieszka Jagiełło

Data urodzenia: 13.04.1984r.
Wzrost: 166cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 257cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 275cm

„Żywe srebro” wrocławskiej drużyny, o niespożytych siłach. W sezonie I ligowym potwierdziła znakomite predyspozycje w grze obronnej nieraz zachwycając kibiców efektownymi interwencjami. Podstawowa libero Impel Gwardii jest obdarzona niesamowitą szybkością, którą bardzo dobrze wykorzystuje w obronie. W przyjęciu zagrywki jest jeszcze przed nią trochę pracy, ale powrót do ekstraklasy będzie bardzo dobrym „papierkiem lakmusowym” w ocenie tej umiejętności. Zawsze waleczna i przygotowana do gry na „maksa” wprowadza swoją osobą wiele spokoju w drużynie. Popularna „Mała” to ważne ogniwo beniaminka PlusLigi Kobiet.

12. Małgorzata Kupisz

Data urodzenia: 05.09.1974r.
Wzrost: 171cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 259cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 277cm

Powrót po urlopie macierzyńskim do gry na wysokim poziomie nie był łatwy. Jednak kapitan wrocławskiej drużyny słynie z pracowitości i zaangażowania w treningach i meczach. Forma tej doświadczonej rozgrywającej rosła cały sezon, aby być najwyższa na finał ligi z Wisłą. Gra Małgosi dawała komfort liderowi I ligi na newralgicznej pozycji rozgrywającej. Gdy słabsze momenty zanotowała Marta Haładyn zawsze trener Błaszczyk mógł liczyć na wysokie umiejętności Małgorzaty Kupisz, która znakomicie wywiązywała się z obowiązków rozdzielania piłek czy to z „ławki” czy też z ustawienia początkowego zespołu. Żaden z zespołów w I lidze nie miał tak dobrej pary rozgrywających jaką tworzyła dwójka Impel Gwardii Wrocław: Kupisz i Haładyn.

16. Zuzanna Efimienko

Data urodzenia: 08.08.1989r.
Wzrost: 197cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 303cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 318cm

Jedna z najbardziej utalentowanych młodych środkowych w Polsce (powołania do kadry A i B) cały sezon rozegrała w drużynie wrocławskiej. Trochę mniej przebywała z zespołem, gdyż na co dzień trenowała i uczyła się w SMS-sie. Była bardzo silnym punktem w bloku Impel Gwardii. Obdarzona wspaniałymi warunkami (197cm wzrostu) w ataku spisywała się obiecująco. Jej zagrania w I tempie sprawiały sporo kłopotów rywalkom. Zuzia dysponuje również trudną zagrywką, którą nie raz dała się we znaki przeciwniczkom a jej zaangażowanie na treningach powoduje, że z dużą dozą optymizmu można rokować co do dalszego przebiegu kariery tej nieprzeciętnej środkowej.

Aleksandra Szafraniec, Agata Talisz

13. Aleksandra Szafraniec

Data urodzenia: 23.09.1989r.
Wzrost: 190cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 288cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 297cm

14. Agata Talisz

Data urodzenia: 24.02.1989r.
Wzrost: 176cm
Zasięg w wyskoku w bloku: 287cm
Zasięg w wyskoku do ataku: 296cm

Utalentowane juniorki ze „stajni Barańskiego” w tym sezonie dostały kilka okazji do zaprezentowania swych umiejętności na pierwszoligowych parkietach. W głównej mierze do ich obowiązków należało zdobywanie punktów w II lidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych. Ze swoich podstawowych zadań obie zawodniczki wywiązały się bardzo dobrze, a na szersze zaistnienie w seniorkach przyjdzie dopiero pora w kolejnych sezonach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved