Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Baraże PLS: Zwycięstwo Politechniki

Baraże PLS: Zwycięstwo Politechniki

W pierwszym spotkaniu barażowym o prawo gry w PlusLidze, w przyszłym sezonie, lepsi okazali się akademicy z Warszawy. Dzisiaj pokonali oni bez większych problemów KS Poznań.

Pierwsze spotkanie pomiędzy AZS Politechniką Warszawska a KS Poznań dosyć niespodziewanie zaczęło się od prowadzenia gości z Wielkopolski. Po dwukrotnym zablokowaniu Radosława Rybaka, Przemysław Lach dołożył kolejne „oczko” atakiem z krótkiej i poznaniacy prowadzili już 5:2. W dalszej części seta przewaga ta uległa jeszcze powiększeniu i po skutecznym ataku Tomasza Kamudy wynosiła już pięć punktów (10:5). W tym momencie szkoleniowiec warszawskiej drużyny, Jerzy Taczała, zdecydował się wziąć czas, ale ani ta przerwa, ani kolejna, wzięta przez niego przy stanie 13:7, nie zmieniła obrazu gry. Dopiero po drugiej przerwie technicznej gospodarzom udało się nieco odrobić straty (14:16). Nie dali jednak rady lepiej dysponowanym w tym secie poznaniakom, którzy wygrali 25:19.

Porażka w pierwszym secie podziała na warszawiaków niczym zimny prysznic i kolejną odsłonę meczu zaczęli od mocnego uderzenia. Po skutecznej akcji ze środka w wykonaniu Tomasza Kowalczyka Politechnika prowadziła 6:3. Poznaniacy byli bezradni wobec skutecznej gry gospodarzy, dodatkowo sami nie ustrzegali się błędów. Nic wiec dziwnego, że w pewnym momencie akademicy prowadzili 18:10. Takiej przewagi oczywiście nie wypuścili już z rąk i po zepsutej zagrywce w wykonaniu drużyny gości stan meczu wyrównał się na 1:1.

Trzeci set był najbardziej zaciętym i wyrównanym w całym meczu. Od początku żadna z drużyn nie była w stanie „odskoczyć” na więcej, niż jeden punkt. Dopiero, gdy skutecznym atakiem popisał się Anton Kulikovskiy, a następnie Radosław Rybak, Politechnika wyszła na dwupunktowe prowadzenie (11:9). Goście zdołali wprawdzie doprowadzić do remisu (12:12), ale od tego momentu przewaga należała do gospodarzy. Gdy przy stanie 21:19 Przemysław Michalczyk przebił się przez poznański blok, a następnie po niezwykle długiej akcji pełnej ofiarnych obron Tomasz Kowalczyk zablokował Bartosza Mischke, po to by zaraz samemu skutecznie zaatakować, los seta był już przesądzony. Warszawianie wygrali go 25:20.

Czwarta partia meczu była niemalże bliźniaczo podobna do drugiej. Już na samym początku Politechnika wypracowała sobie solidną, najpierw cztero-, a potem sześciopunktową przewagę. Nie pomogły ani brane czasy, ani zmiany robione w składzie przez trenera poznaniaków Sławomira Gierymskiego. Jego podopieczni musieli w tej partii uznać wyższość warszawian, którzy wygrali 25:17. Ta wygrana to kolejny kroczek ku utrzymaniu się w ekstraklasie. Na kolejny, miejmy nadzieję, czas nadejdzie jutro, o godzinie 17.

J.W Construction Osram AZS Politechnika – KS Poznań 3:1

(19:25, 25:17, 25:20, 25:17)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Politechniki

Składy:

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Rybak, Michalczyk, Markiewicz, Kulikovskiy, Położewicz, Wojtaszek (L) oraz Chaberek, Chudik, Buszek, Radomski,

KS Poznań: Lach P., Wieczorek, Kamuda, Syguła, Kubiak, Zbierski, Krypel (L) oraz Walendzik, Świerżewski, Mischke, Kaczorowski