Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Australijczycy przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich

Australijczycy przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich

Czternastu reprezentantów Australii wyjechało w sobotni poranek do Argentyny, aby przygotować się do zbliżającego się turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Na liście powołanych do kadry siatkarzy, jest gracz Jastrzębia, Igor Yudin.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, który tuż po zakończeniu sezonu ligowego wrócił do Australii, nie nacieszył się długo ciepłem domowego ogniska. Dwa tygodnie po powrocie do kraju, wraz z reprezentacją udał się w daleką podróż do Argentyny. – Wylatujemy o jakieś niepoważnej godzinie 5 rano – narzekał Yudin. – W Argentynie spędzimy tylko kilka dni, a stamtąd przeniesiemy się do Europy.

Australijczycy rozegrają dwa sparingowe spotkania z reprezentacją Grecji w miejscowości Paiania 13 oraz 15 maja. Po nich podopieczni Russella Borgeauda udadzą się na kolejne dwa spotkania towarzyskie, tym razem na Słowację. W Popradzie zagrają 18 oraz 19 maja. – Z Europy lecimy do Chin, a później na chwilę wracamy do Australii – opowiada Strefie Siatkówki, Igor Yudin.To właśnie po powrocie do Canberra, trener Bordeaud wybierze jaka dwunastka zagra podczas kwalifikacji olimpijskich w Japonii. W trasę po Ameryce Południowej, Europie i Azji pojechało czternastu zawodników: Brett Alderman, Luke Campbell, Paul Carroll, Jarryd Christensen, Zane Christensen, John Dekker, Phillip DeSalvo, David Ferguson, Andrew Grant,Ben Hardy, Daniel Howard, Nathan Roberts, Mathew Young, Igor Yudin.

Kalendarz mamy bardzo napięty – mówi Yudin. – Jeśli zakwalifikujemy się do Igrzysk aż do sierpnia skupimy się na przygotowaniach do tej imprezy. Jeśli nie, przez całe wakacje ponownie pojedziemy w kilka podróży podczas których spotkamy się w meczach kontrolnych z zespołami z całego świata.

* Z Igorem Yudinem rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved