Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Alojzy Świderek: Przyjdzie czas na rozpracowywanie rywali

Alojzy Świderek: Przyjdzie czas na rozpracowywanie rywali

Już w połowie maja Polacy zaczną eliminacje do Mistrzostw Europy. Ich rywalami będą zespoły Węgier, Estonii oraz zwycięzca z pary Norwegia - Czarnogóra. Wszystko to podczas VI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, granego w Olsztynie.

Mimo upływającego czasu, drugi trener reprezentacji Polski, Alojzy Świderek uspokaja nas. – Na rozpracowywanie rywali przyjdzie czas. Asystent Lozano rozwiał również w rozmowie z nami wątpliwości, co do rywalizacji w naszej drużynie na pozycji atakującego. W dniach 16-18 maja w Olsztynie odbędzie się VI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który będzie jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Wezmą w nim udział reprezentacje: Polski, Węgier, Estonii oraz Norwegii lub Czarnogóry. Nasza reprezentacja będzie zdecydowanym faworytem tego turnieju, jednak, jak powiedział nam menadżer kadry Witold Roman: – Rywali na pewno nie można zlekceważyć. Ten sam członek polskiego sztabu na początku zgrupowania w Spale, w rozmowie z nami stwierdził: – Na pewno w trakcie zgrupowania będziemy dokładnie analizować grę rywali. Na razie nie możemy o nich za wiele powiedzieć. Jak się okazuje, po blisko dwóch tygodniach sytuacja niewiele uległa zmianie. – Na wszystko przyjdzie czas – uspokaja Alojzy Świderek.

Wiemy co nieco o Estonii, wiemy o Węgrach, bo graliśmy z nimi podczas turnieju prekwalifikacyjnego. Na razie nie znamy jeszcze trzeciego rywala – opowiada Świderek. – Mamy kasety z meczów tych drużyn, które analizujemy. Jednak tak naprawdę na rozpracowywanie rywali dopiero przyjdzie czas. Nie można robić wszystkiego na raz. Do tej pory czas na zgrupowaniu w Spale poświęciliśmy dla odpowiedniego przygotowania. Dokładnie grą naszych przeciwników zajmiemy się w przyszłym tygodniu – zapewnił Świderek.W składzie reprezentacji Polski zgłoszonym do Ligi Światowej znajduje się tylko jeden atakujący – Mariusz Wlazły. Trudno powiedzieć kto będzie jego zastępcą. – Tak naprawdę w składzie mamy w tej chwili czterech atakujących – mówi Alojzy Świderek. – Jest Wlazły, poza tym są Kurek, Gruszka i Żaliński, który nie został zgłoszony na Ligę, ale trenuje z nami. Nie wiadomo jeszcze, który będzie zastępował Mariusza, ale, na szczęście, na brak atakujących nie możemy narzekać.

Najbardziej interesująco przedstawia się sytuacja Wojciecha Żalińskiego, który wciąż trenuje z kadrą, chociaż już wiadomo, że nie wystąpi w jej meczach. – Wojtek będzie trenował z nami przez tydzień, potem uda się na zgrupowanie kadry B – wytłumaczył asystent Raula Lozano. Sam Żaliński mimo braku powołania do reprezentacyjnej „dziewiętnastki” jest zadowolony z pobytu w Spale, gdzie zdobywa cenne doświadczenie. Z zimną głową ocenia też bieżącą sytuację. – Powiedzmy sobie szczerze, jeżeli wcześniej ze składu wypadł tej klasy zawodnik co Robert Prygiel, trudno było oczekiwać, żebym to akurat ja był zmiennikiem Mariusza Wlazłego.

* Autor: Michał Rudnik, SportoweFakty

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved