Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W czerwcu gwiazdy, w długi weekend amatorzy

W czerwcu gwiazdy, w długi weekend amatorzy

Ponad 200 teamów z całego świata zgłosiło się do udziału w World Tour, który już za miesiąc (w dniach od 3 do 8 czerwca) będzie rozgrywany w Starych Jabłonkach. W turnieju wystartuje także siedem par męskich oraz żeńskich z Polski.

Region Warmii i Mazur reprezentować będą Michał Michalak i Michał Ruciak. Ten drugi na co dzień występuje w drużynie olsztyńskiego Mlekpolu AZS, czyli aktualnych brązowych medalistów mistrzostw kraju.

Z Michałem znamy się już wiele lat – mówi Ruciak. – Do tej pory występowałem na piasku, ale w tym roku ze względów rodzinnych odpuszczam sobie sezon na plaży. Wystąpię jedynie w Poznaniu i Starych Jabłonkach. W ciągu najbliższych dni mamy zamiar rozpocząć wspólne treningi.Ostatnio przy hotelu Anders oddano do użytku nowe boiska. Amatorzy siatkówki przetestują je już w najbliższy weekend, bo właśnie w Starych Jabłonkach zaplanowano turniej – Majówka Open. Mogą wziąć w nim udział kobiety i mężczyźni bez ograniczeń wiekowych (zapisy przed turniejem, w sobotę do godz. 9.30). Do rywalizacji w tym samym czasie staną także dziennikarze, którzy rywalizować będą w ogólnopolskim turnieju. Ośrodek Sportu i Rekreacji również zaplanował zawody, z tym że dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które odbędą się na olsztyńskiej plaży miejskiej. Zwycięzcy imprezy trwającej przez pięć najbliższych sobót zagrają przed najważniejszymi spotkaniami podczas Mazury Open.

Właśnie wtedy do rywalizacji pod siatką staną najlepsi zawodnicy z całego świata. Do tej pory Stare Jabłonki gościły jedynie mężczyzn, ale już w czerwcu na Warmię i Mazury przyjadą także panie. Walczyć będą nie tylko o nagrody pieniężne (do podziału 350 tys. dolarów), ale także o punkty, które zagwarantują im udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Organizatorzy dla miłośników tej dyscypliny sportu przygotowali szereg imprez towarzyszących. A że tych nie brakuje, potwierdziła frekwencja podczas poprzednich edycji światowej zawodów. Wystarczy jedynie dodać, że w ciągu kilku dni małą miejscowość pod Ostródą odwiedza ponad 100 tys. osób.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved