Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Pewne zwycięstwo Itasu nad Coprą

Serie A: Pewne zwycięstwo Itasu nad Coprą

Dziś, o godz. 21.00 lokalnego czasu, w Trentino rozpoczął się pierwszy mecz finałowego play-off włoskiej Serie A mężczyzn w sezonie 2007/08. W składach rywalizujących zespołów - Itas Diatec Trentino i Copra Piacenza, znajduje się aż trójka Polaków. Finałową walkę wygraną 3:0 zaczął Itas

Ze względu na napięty kalendarz gier reprezentacji Włoch w roku olimpijskim, wyjątkowo (i to w ostatniej chwili, już po ćwierćfinałach play-off) władze Serie A zarządziły zmianę w systemie rozgrywek. Tak więc, nie jak zawsze w play-off „do 3 zwycięstw”, ale w tym roku w play-off „do 2 zwycięstw”, rozstrzygnie się sprawa tytułu mistrzowskiego w sezonie 2007/08. Zdobędzie go na pewno (pierwszy raz w historii Serie A) jakiś polski siatkarz, bo Polacy są w składzie obydwu grających zespołów. Barw Itas Diatec Trentino bronią Michał Winiarski i Jakub Bednaruk, a zawodnikiem Copry Piacenza jest Marcel Gromadowski.

Siatkarze Itas Diatec Trentino zaczęli spotkanie z animuszem. Zaskoczona Copra nie pozbierała się do końca pierwszego seta i przegrała 20:25. W drugim secie goście nawiązali walkę. Nawet prowadzili początkowo 5:2. Po niedługim czasie na tablicy był już jednak wynik 12:10 dla Itasu. Goście remisowali jeszcze 13:13, ale potem lekką przewagę mieli gospodarze. W końcówce znowu zrobiło się ciekawie i seta musiała kończyć gra na przewagi, w której ponownie wygrali gospodarze 26:24. Trzeci set był właściwie bez historii. Dominacja Itasu nie podlegała wątpliwości nawet przez chwilę, stąd wysoka wygrana 25:15 i 3:0 w całym meczu.

Można powiedzieć, że Włosi z Trentino, rzucili dzisiaj przeciwko ekipie z Piacenzy „słowiańską broń”. Matej Kaziyski zdobył 20 pkt, Wladimir Nikolov 17 pkt a Michał Winiarski 16 punktów. Cała trójka grała na wyśmienitej skuteczności ataku (73%, 63% i 58% w kolejności jak ich wcześniej wymieniono). Michał jednak oprócz ataku, przyzwoicie zagrał w przyjęciu. Jako jedyny z tej trójki zaserwował asa, a dodatkowo był najlepszym zawodnikiem blokującym na parkiecie (4 pkt blokiem).

Dla Copry Piacenza 12 punktów zdobył Hristo Zlatanov.

Jakub Bednaruk nie pojawił się na parkiecie w ekipie Itasu. Marcel Gromadowski wyszedł trzy razy w pierwszym i drugim secie, ale wyłącznie na zagrywkę.

MVP pierwszego meczu finałowego został wybrany Michał Winiarski.

Itas Diatec Trentino – Copra Piacenza 3:0

(25:20, 26:24, 25:15)

Stan rywalizacji w play-off „do 2 zwycięstw”: 1-0 dla Itasu

Składy drużyn

Trento: Birarelli 6, Nikolov 17, Winiarski 16, Jeroncić 3, Grbić 2, Kaziyski 20, Bari (líbero) oraz Della Lunga, Piscopo, Stoyanov. Trener: Radostin Stoytchev

Piacenza: João Paulo Bravo 8, Bjelica 7, Simeonov 3, Zlatanov 12, Bovolenta 7, Meoni 1, Escadinha (líbero) oraz Gromadowski, Cozzi, Granvorka 1, Rodriguez. Trener: Lorenzetti