Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Zawodnicy już rozpoczęli walkę o miejsce w „12”

Raul Lozano: Zawodnicy już rozpoczęli walkę o miejsce w „12”

Wczoraj w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, gdzie trenują kadrowicze, odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera reprezentacji, Raula Lozano. Kadra narodowa seniorów w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich jest już drugi tydzień.

Wśród pracujących w Spale siatkarzy brakuje jedynie Michała Winiarskiego i Zbigniewa Bartmana, którzy przygotowują się do walki w finałach ligi włoskiej i tureckiej. Z zawodnikami trenuje jednak nadal Wojciech Żaliński, który nie załapał się do składu na popularną „Światówkę”. – Wojtek został z nami głównie dlatego, że potrzebujemy parzystej liczby zawodników na treningu. Później będzie pracował z kadrą B – wyjaśnia Raul Lozano.

Praca, choć ciężka, przebiega bez zarzutów. Co najważniejsze, nikt nie narzeka na kontuzje. – Chłopcy mają jedynie dolegliwości, które towarzyszą im na co dzień , ale na szczęście nie ma niczego takiego, co uniemożliwiałoby im trenowanie – dodaje argentyński szkoleniowiec. – Cały czas skupiamy się na tym, żeby pozbyć się tych dolegliwości, które zawodnicy mają od dłuższego czasu.Najbardziej cieszy jednak to, że w ekipie przygotowującej się do rozpoczęcia tegorocznego sezonu reprezentacyjnego znów widać wolę walki, zaangażowanie i chęć gry. Zawodnicy i trenerzy na każdym kroku podkreślają, że takiej atmosfery pracy, jaka w tej chwili panuje w sztabie polskiej reprezentacji, nie było chyba jeszcze nigdy. – Zaangażowanie i świadomość tego, o co się gra, jest dużo większa niż w poprzednich latach – potwierdza Raul Lozano. – Daje się zauważyć, że zawodnicy są zaangażowani i już rozpoczęli walkę o to, żeby z tej „19” awansować do „12”. Zdają sobie sprawę z tego, że Liga Światowa będzie okazją, żeby znaleźć się w „12” na kolejną imprezę. Oni wiedzą, o co walczą i przekłada się to na treningi.

Argentyński szkoleniowiec zapytany o to, czy ma już w głowie skład tej „magicznej” dwunastoosobowej kadry nie ukrywa, że pewna koncepcja już się pojawiła. – Ale każdy trening jest szansą na to, żeby zawodnik mógł się pokazać i oni zdają sobie z tego sprawę, że kto lepiej będzie wypadał na treningu, ten ma większe szanse znaleźć się w „12” – dodaje Lozano. I potwierdza, że to, jaki skład pojedzie na daną imprezę okaże się dopiero dzień przed odlotem. – Tym bardziej, że przed kwalifikacjami olimpijskimi są jeszcze dwa turnieje, w czasie których można zmienić koncepcję reprezentacyjnej „12”.

Każdy z powołanych zawodników ma więc szansę na to, żeby w bezpośredniej walce na boisku udowodnić swoją przydatność dla reprezentacji. Patrząc na aktualny skład naszej drużyny narodowej można jedynie współczuć trenerowi Lozano, który musi dokonać wyboru.

* Więcej na stronie Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved