Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: O mistrzostwie zadecyduje piąty mecz

LSK: O mistrzostwie zadecyduje piąty mecz

W czwartym finałowym spotkaniu LSK zespołowi Farmutilu Piła nie udało się wygrać trzeci raz i sięgnąć po tytuł. Sukces był blisko - pilanki przegrały rywalizację w zaciętym tie-breaku.

Muszynianka pozbierała się już raz, po ciężkiej klęsce w pierwszym meczu finałowym, w sobotę. Pozbierała się też po raz drugi. Choć na początku wczorajszego meczu zawodniczki były wyraźnie zdeprymowane tym niewiarygodnym tumultem w hali, z czasem przestawały na niego zwracać uwagę i nie przeszkadzał im już wrzask po każdym punkcie wywalczonym przez Piłę (hala była pełna już półtorej godziny przed meczem).

Przy stanie 10:10 siatkarki z Muszyny zaatakowały Farmutil ostrą zagrywką, która pozwoliła im zdobyć trzypunktową przewagę. Nie wypuściły jej z rąk do końca seta.Muszyna grała na tyle dobrze w przyjęciu, że Agnieszka Śrutowska mogła właściwie rozgrywać, jak chciała. W drugim secie trener Jerzy Matlak, widząc co się dzieje, wziął pierwszy czas przy 0:2, a drugi – już przy 3:6. Kiedy przy zagrywce Micheli Teixeiry pilanki odrobiły straty, przyszła kontrowersyjna piłka na 11:12, po której posypały się gwizdy, protesty i żółta kartka dla trenera Matlaka (oraz karny punkt). To jeszcze utrudniło zadanie Piły, która nie była w stanie przeciwstawić się naprawdę dobrze grającej szóstce Muszyny.

Farmutil poczuł szansę w trzecim secie, gdy jego prowadzenie zdeprymowało rywalki. Te biły po autach i traciły punkty. A po pilskiej stronie siatki koncertowo grała rozgrywająca Katarzyna Skorupa. Wygranie tej partii wyzwoliło w pilankach niesamowity entuzjazm, który przeprowadził je przez czwartego seta, choć tu Muszynianka początkowo prowadziła. Piękna, porywająca walka pozwoliła jednak wydłużyć ten najciekawszy z meczów finałowych aż do tie-breaka. A do niego Piła przystąpiła na fali, znów nie bacząc na ogromne zmęczenie. – Jesteśmy z wami, pilanki, jesteśmy z wami! – ryknęła sala. Kwadrans dzielił je od złota… Dramatyczny kwadrans, w którym obaj trenerzy co chwilę brali czas. Bo tu liczył się każdy punkt i każda akcja. Muszynianka ustawiła blok i było 8:4. Piła doszła na 9:9 i po atakach Klaudii Kaczorowskiej wyszła na prowadzenie. Niebywałe! Walka podczas ostatnich piłek była godna stawki meczu. 12:12, 13:13, wreszcie 13:14 i mecz dla Muszynianki!

Zawodniczką spotkania wybrano Joannę Mirek.

Farmutil Piła – Muszynianka Muszyna 2:3

(20:25, 19:25, 25:18, 25:20, 13:15)

Stan rywalizacji: 2-2

Piąte spotkanie, tym razem w Muszynie, rozegrane zostanie w niedzielę 4.05.

Statystyki indywidualne:

   FARMUTIL Piła          MUSZYNIANKA Muszyna

             Punkty:
1.Agnieszka Bednarek 19      1.Kamila Frątczak   26
2.Michela Teixeira  15      2.Joanna Mirek    22
3.Agnieszka Kosmatka 13      3.Aleksandra Przybysz 15
 Juliya Shelukhina 13


             Atak:
1.Agnieszka Bednarek 16      1.Kamila Frątczak   21
2.Michela Teixeira  12      2.Joanna Mirek    21
3.Juliya Shelukhina 11      3.Aleksandra Przybysz 15

             Blok:
1.Katarzyna Skorupa  4      1.Sylwia Pycia    6
2.Michela Teixeira  3      2.Kamila Frątczak   5
 Agnieszka Kosmatka 3      3.Dorota Pykosz    4
 Juliya Shelukhina  3


            Serwis:
1.Agnieszka Bednarek 2
2.Klaudia Kaczorowska 1

Zobacz również:

Wyniki play-off Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved