Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubomir Travica za miesiąc w Resovii?

Ljubomir Travica za miesiąc w Resovii?

W środę w Rzeszowie przebywali Fin Mikko Oivanen i serbski szkoleniowiec Ljubomir Travica, którzy w kolejnym sezonie mają za zadanie wywalczyć z Asseco Resovią medal PlusLigi.

Rozmawialiśmy z trenerem Travicą na temat jego pracy w naszym klubie. Spodobało mu się w Rzeszowie, w hali, chyba był zadowolony. Na razie ma jednak jeszcze ważną umowę z włoskim zespołem i nie może podpisać żadnego kontraktu – informuje Marek Karbarz, wiceprezes Asseco Resovii. – Ma miesiąc na zastanowienie się i podjęcie decyzji – dodaje, ucinając jednocześnie spekulacje na temat innych szkoleniowców pojawiających się w kontekście objęcia rzeszowskiego zespołu. – Jeśli trener Travica się nie zdecyduje, to Andrzej Kowal zostanie pierwszym szkoleniowcem – stwierdził Karbarz.

Przypomnijmy, że Travica to znakomity fachowiec, który w swojej karierze pracował już z wieloma włoskimi klubami. Doprowadził też grecki Olimpiakos Pireus do mistrzostwa kraju, a reprezentację Serbii i Czarnogóry do czwartego miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku i do brązowego medalu mistrzostw Europy w 2005 roku. W Resovii jego asystentem miałby zostać Andrzej Kowal, dotychczas pierwszy trener. – To człowiek, od którego będzie się można wiele nauczyć. To prawdziwy fachowiec – mówi Kowal.Pozycja trenera to w tej chwili już jedyna niewiadoma w zespole Asseco Resovii. Po transferach Krzysztofa Gierczyńskiego, Marcina Wiki i Oivanena do podpisania pozostała już tylko umowa z rozgrywającym. Ma nim być Paweł Woicki, który potwierdził swoje przyjście do Rzeszowa. – Umowy jednak jeszcze nie podpisaliśmy – informuje wiceprezes Karbarz. Gdy Woicki złoży już podpis pod kontraktem, z gry w Resovii zrezygnuje Tomasz Kozłowski, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery, ale będzie pomagał w klubie. Najprawdopodobniej klub opuści też Tomasz Józefacki, który ma propozycje z drużyn z czołówki ligi. Kontrakt z Resovią na kolejny rok przedłużył natomiast kubański środkowy Ihosvany Hernandez. – Więcej środkowych kupować nie będziemy – mówi Karbarz.

W środę do Rzeszowa po raz pierwszy przyjechał nowy atakujący Asseco Resovii Mikko Oivanen. – Wiem, że ta liga jest bardzo mocna, ale liczę, że zagramy w finale mistrzostw Polski – mówił młody Fin. – Propozycja z Resovii była bardzo dobra. Podpisałem ją na trzy lata, bo nie chcę co chwilę zmieniać klubu. To będzie mój pierwszy rok w profesjonalnej lidze – dodaje atakujący, który znalazł się w 19-osobowej kadrze swojego kraju na rozgrywki w Lidze Światowej. W kadrze Serbii zabrakło natomiast rzeszowskich zawodników Ivana Ilicia i Aleksandra Mitrovicia. W reprezentacji Polski z kolei znaleźli się Krzysztof Ignaczak, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński i Paweł Woicki.

*Autor: Marcin Lew, Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved