Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy AZS Częstochowa w sezonie 2007/2008

Zawodnicy AZS Częstochowa w sezonie 2007/2008

Miniony sezon ligowy dla zawodników i działaczy częstochowskiego AZS-u był niezwykle udany. Począwszy od zdobycia PP, zaś skończywszy na wicemistrzostwie Polski. Siatkarze stworzyli silny kolektyw, który scalał trener Radosław Panas.

2. KRZYSZTOF GIERCZYŃSKI – przyjmujący:

Kapitan częstochowskiego zespołu. Od sześciu lat związany z zespołem spod Jasnej Góry. Zawsze gotowy do pomocy swoim kolegom. Jego wieloletnie doświadczenie na parkietach ekstraklasy, bardzo często było pomocne w trudnych momentach, podczas spotkań. Ostoja w ataku oraz przyjęciu. Jak każdy, miewał lepsze i gorsze momenty gry, ale bez przesady można powiedzieć, że więcej było tych lepszych. Także zagrywka często sprawiała kłopoty przyjmującym przeciwników AZS-u. Z pewnością wyrazem uznania dla jego dobrej gry w tym sezonie, było powołanie go do kadry narodowej.Wzrost: 193 cm
Waga: 87 kg
Zasięg w bloku: 320 cm
Zasięg w ataku: 335 cm
Pozycja: przyjmujący

3.PIOTR GACEK – libero:

Przez cały sezon prezentował dobry poziom w przyjęciu zagrywki. Również gra w polu, w jego wykonaniu była bardzo dobra. W sytuacjach kiedy potrzebna była jego interwencja nigdy nie zawodził.

Wzrost: 185 cm
Waga: 77 kg
Zasięg w bloku: 310 cm
Zasięg w ataku: 325 cm
Pozycja: libero

4. PIOTR NOWAKOWSKI – środkowy:

Pierwszy z „młodych wilków” częstochowskiego klubu. Ten sezon był dla niego bardzo udany. Świetnie prezentował się już od początku rozgrywek, kiedy grał razem z Philem Eathertonem (po kontuzji wracał Robert Szczerbaniuk). Nie do zatrzymania na środku siatki. Bardzo dobrze radził sobie w bloku. Mówi się o nim, że to talent na miarę Arkadiusza Gołasia. W każdym meczu dawał z siebie wszystko.

Wzrost: 205 cm
Waga: 90 kg
Zasięg w bloku: 328 cm
Zasięg w ataku: 347 cm
Pozycja: środkowy

6. MARCIN WIKA – przyjmujący:

Ten sezon Marcin może zaliczyć do niezwykle udanych. Nie było spotkania, kiedy nie pociągnąłby gry zespołu. Jego rewelacyjna gra w ataku, prowadziła zespół od wygranej do wygranej. Wika podobnie, jak w poprzednim sezonie, nie szczędził przeciwnikom bomb w polu zagrywki. Jego atomowe serwisy, siały spustoszenie w szeregach rywali. Zawodnik ten radził sobie dobrze we wszystkich elementach sztuki siatkarskiej. Bardzo dobrze wyczuwał intencje w rywali w ataku i często zatrzymywał ich na pojedynczym bloku. Wielokrotny zdobywca nagrody dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu. Podczas turnieju finałowego PP mężczyzn w Poznaniu, Wika był w rewelacyjnej formie. Docenili to eksperci przyznając mu nagrodę MVP turnieju. Jeszcze w trakcie sezonu mówiło się, że interesowali się Wiką Włosi. Częstochowianin trafił jednak do Rzeszowa, gdzie wcześniej podpisał kontrakt kapitan AZS-u, Krzysztof Gierczyński.

Wzrost: 194 cm
Waga: 90 kg
Zasięg w bloku: 320 cm
Zasięg w ataku: 338 cm
Pozycja: atakujący

7. PAWEŁ WOICKI – rozgrywający:

„Mózg” akademików ze „świętego miasta”. Dzięki jego świetnemu wyczuciu gry, jego koledzy z boiska nie mieli problemów z kończeniem ataków. Ponadprzeciętne zdolności tego siatkarza, plasują go na pozycji jednego z najlepiej rozgrywających świata. Niedoceniony w poprzednim sezonie przez Ariego Brookinga, teraz pod wodzą trenera Radosława Panasa, rozwinął skrzydła i dał wyraz wszystkim swoim atutom. Pomimo niskiego wzrostu, nie raz udało mu się zablokować dużo wyższych od siebie rywali. „Mały” w tym sezonie bardzo dużo grał środkiem, gdzie nie do zatrzymania byli Piotr Nowakowski oraz Robert Szczerbaniuk. Po kilku latach spędzonych w Częstochowie, wydaje się już być przesądzony jego transfer do rzeszowskiej Resovii, co z pewnością będzie najbardziej bolesną stratą dla AZS-u.

Wzrost: 182 cm
Waga: 73 kg
Zasięg w bloku: 305 cm
Zasięg w ataku: 315 cm
Pozycja: rozgrywający

8. BARTOSZ JANECZEK – atakujący:

Młody, perspektywiczny zawodnik. Ściągnięty do Częstochowy, po bardzo dobrym sezonie w Gwardii Wrocław. Widać w nim ogromny potencjał, jednak w sezonie częściej mogliśmy zobaczyć go w kwadracie dla rezerwowych, niż na boisku. Zmiennik Brooka Billingsa. W pierwszych meczach sezonu, to właśnie Janeczka mogliśmy ujrzeć w wyjściowej „szóstce”, jednak od meczu w Bełchatowie role odwróciły się i później widzieliśmy Bartka dającego bardzo dobre zmiany. Niezawodny w ataku. Troszeczkę słabiej wyglądała zagrywka w jego wykonaniu, ale kiedy miał „swój” dzień, podobnie, jak większość zawodników siał postrach po drugiej stronie siatki.

Wzrost: 197 cm
Waga: 88 kg
Zasięg w bloku: 323 cm
Zasięg w ataku: 352 cm
Pozycja: atakujący

10. WOJCIECH GRADOWSKI – przyjmujący:

Zawodnik pozyskany przed sezonem z Resovii Rzeszów. Dawał bardzo dobre zmiany. Jego bardzo dobre serwisy nie raz uratowały AZS w ciężkich momentach. Kiedy „nie szło” Gradowski potrafił wejść na boisko i pociągnąć zespół do dalszej walki. Dobrze radził sobie również w ataku oraz bloku.

Wzrost: 191 cm
Waga: 90 kg
Zasięg w bloku: 320 cm
Zasięg w ataku: 340 cm
Pozycja: przyjmujący

11. BROOK BILLINGS – atakujący:

Podstawowy zbijający w częstochowskiej ekipie. Pierwsze mecze oglądał z ławki rezerwowych, przyglądając się grze młodszego kolegi – Bartosza Janeczka. Jednak od spotkania w Bełchatowie, w pierwszej fazie rundy zasadniczej, zagościł w podstawowym składzie na dłużej. Nie było dla niego piłek, których nie można skończyć. „Gwoździe” jakie wbijał w parkiet po stronie rywali wprawiały w zdumienie. Miewał także słabsze momenty w grze, ale nie trwały one długo. Poza tym, w chwilach słabości mógł liczyć na Janeczka, który wchodził i trzymał atak. Dobrze radził sobie także w bloku, a kiedy „siedziała” mu zagrywka, AZS zdobywał kolejne punkty.

Wzrost: 196 cm
Waga: 95 kg
Zasięg w bloku: 331 cm
Zasięg w ataku: 353 cm
Pozycja: atakujący

13. ANDRZEJ STELMACH – rozgrywający:

Drugi rozgrywający w zespole akademików. Kiedy wchodził za Pawła Woickiego radził sobie całkiem dobrze. Jego niespodziewane „kiwki” z drugiej piłki, nie raz zaskakiwały przeciwnika. Również dobrze radził sobie w bloku. Bardzo często podczas swojej gry „obsługiwał” skrzydła.

Wzrost: 200 cm
Waga: 96 kg
Zasięg w bloku: 318 cm
Zasięg w ataku: 336 cm
Pozycja: rozgrywający

14. ANDRZEJ WRONA – środkowy:

Młody i bardzo rozwojowy zawodnik. Przyszedł do AZS-u z Metra Warszawa. To jego pierwszy klub w PLS. Z pewnością, w tym sezonie do jego obowiązków należała nauka, doskonalenie oraz wdrażanie się w drużynę. Bardzo dobre warunki fizyczne przy odpowiednim wytrenowaniu, mogą za kilka lat postawić go w gronie najlepszych polskich środkowych. Trener Panas od początku sezonu dawał mu szansę wejść na boisko.

Wzrost: 205 cm
Waga: 85 kg
Zasięg w bloku: 330 cm
Zasięg w ataku: 345 cm
Pozycja: środkowy

15. PHIL EATHERTON – środkowy:

Ostatni z czwórki środkowych AZS-u. Podstawowy zawodnik tamtego sezonu, jednak przy rewelacyjnej dyspozycji Piotra Nowakowskiego oraz Roberta Szczerbaniuka, musiał ustąpić im miejsca w tym roku. Zmiennik. Kiedy pojawiał się na boisku bardzo dobrze spełniał swoją rolę. Miniony sezon był ostatnim w barwach zespołu spod Jasnej Góry.

Wzrost: 207 cm
Waga: 101 kg
Zasięg w bloku: 335 cm
Zasięg w ataku: 356 cm
Pozycja: środkowy

16. KRZYSZTOF WIERZBOWSKI – przyjmujący:

Podobnie, jak Andrzej Wrona zasilił w tym sezonie szeregi „biało-zielonych”. Pozyskany z Metra Warszawa. Dawał świetne zmiany, szczególnie w polu zagrywki. Kilka razy wyprowadził AZS na prowadzenie dzięki swoim mocnym, precyzyjnym serwom. Kiedy zaszła potrzebna bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu oraz ataku.

Wzrost: 197 cm
Waga: 84 kg
Zasięg w bloku: 318 cm
Zasięg w ataku: 340 cm
Pozycja: przyjmujący

18. ROBERT SZCZERBANIUK – środkowy:

Ten sezon w wykonaniu „Benka” był jednym z najlepszych w jego karierze. W ataku, bloku i zagrywce mylił się sporadycznie. Kiedy pokazywał się w polu zagrywki istniała szansa, że długo z niego nie zejdzie i często tak bywało. W ataku kończył większość wystawionych piłek. Doskonale czuł przeciwnika blokiem. Początek sezonu, to jego absencja z powodu leczonej kontuzji. Ale odkąd tylko wrócił, nie schodził z boiska. Razem z Piotrem Nowakowskim tworzyli w tym sezonie parę najlepszych środkowych w Polsce.

Wzrost: 199 cm
Waga: 89 kg
Zasięg w bloku: 327 cm
Zasięg w ataku: 350 cm
Pozycja: środkowy

Miniony sezon był rewelacyjny w wykonaniu AZS-u. Każdy z zawodników miał doskonałe indywidualne predyspozycje, jednak zespołowość była ich głównym atutem. Nad wszystkim czuwał trener Radosław Panas, dzięki któremu w zespole panował świetna atmosfera. Wynikiem tego wszystkiego było zdobycie PP w Poznaniu oraz wicemistrzostwa Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved