Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wicemistrz Polski zainteresowany grą w Jastrzębskim Węglu

Wicemistrz Polski zainteresowany grą w Jastrzębskim Węglu

Środkowy bloku Wkręt-metu AZS Częstochowa, Robert Szczerbaniuk przymierza się do występów w drużynie Jastrzębskiego Węgla. Do wzięcia jest też reprezentant Francji Guillaume Samica, który szuka również pracy dla swojej narzeczonej.

Biorę poważnie pod uwagę ofertę Jastrzębskiego Węgla. Odbyłem już wstępne rozmowy z klubem. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Chciałbym zakończyć negocjacje możliwie jak najszybciej, żeby mieć spokojną głową – tłumaczy 31-letni Szczerbaniuk, który w tym sezonie sięgnął z AZS-em po wicemistrzostwo Polski, a w 2005 i 2006 roku zdobywał mistrzostwo ze Skrą Bełchatów.

Swoją decyzję zawodnik uzależnia m.in. od tego, jaki zespół uda się zmontować w Jastrzębiu na przyszły sezon. – Dla mnie ważne jest, by drużyna walczyła o jak najwyższe cele. W końcu po to uprawia się ten sport – dodaje słynący z atomowej zagrywki siatkarz.Jastrzębski Węgiel w transferowych rozmowach wykazuje wyjątkową wstrzemięźliwość. – Dzieje się tak dlatego, ponieważ uważamy, że niektórzy zawodnicy oraz menedżerowie tylko czyhają na taką licytację. My do gry polegającej na podbijaniu stawek nie mamy zamiaru się przyłączać – wyjaśnia prezes klubu Sławomir Kozłowski.

Wydaje się, że kluczowa w kwestii ewentualnej obsady pozycji środkowego w JW może być również decyzja Polskiego Związku Piłki Siatkowej określająca limit obcokrajowców w składzie. Od niej bowiem swoją dalszą grę w Jastrzębiu uzależnia etatowy środkowy jastrzębskiej ekipy Bułgar Ewgeni Iwanow.

Inną newralgiczną – po stracie Dawida Murka – pozycję przyjmującego klub chciałby wzmocnić wartościowym zawodnikiem z zagranicy. Takie jest zresztą życzenie trenera Roberto Santilliego. JW bierze pod uwagę reprezentanta Francji Guillaume’a Samicę. 26-latek jest zainteresowany grą w Polsce. Gracz Sparklingu Mediolan miał poważną ofertę z Mlekpolu Olsztyn, ale odrzucił ją ze względów osobistych. Klubowy kolega Łukasza Kadziewicza najchętniej zatrudniłby się bowiem w jednym miejscu ze swoją narzeczoną, reprezentantką Chorwacji Mariną Miletic (Rocheville Le Cannet). Śląski region byłby dla siatkarskiej pary idealnym rozwiązaniem. W Lidze Siatkówki Kobiet występują bowiem zespoły z Bielska-Białej oraz Dąbrowy Górniczej. – Samica to bardzo dobry gracz. Nie wykluczamy, że zostanie mu przedstawiona oferta z naszej strony. Francuz musi się tylko w końcu określić, w którym polskim klubie chciałby grać – mówi prezes Kozłowski.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved