Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W. Sagan: Trzeba umieć pogodzić się z sukcesami i porażkami

W. Sagan: Trzeba umieć pogodzić się z sukcesami i porażkami

Centrostal Bydgoszcz pożegnał się, po nieudanym sezonie, z rozgrywkami Ligi Siatkówki Kobiet. Jednak prezes klubu, Waldemar Sagan, wierzy, że absencja w najwyższej lidze potrwa tylko jeden sezon i już buduje koncepcję zespołu, która pozwoli na powrót w szeregi najlepszych drużyn kraju.

Co zdecydowało o tym, że po 16 latach Centrostal opuścił szeregi ekstraklasy?

Waldemar Sagan: – Złożyło się na to wiele spraw, m.in finansowych. Zabrakło dodatkowego sponsora. Mieliśmy mniejszy budżet o pół miliona. Koszty funkcjonowania zespołu co rok są wyższe. Kwota około 2 milionów okazała się za niska. Do końca wierzyłem, że się utrzymamy. Wspólnie z zarządem szukaliśmy rozwiązań, aby poprawić nasze wyniki – stąd zmiany na ławce trenerskiej, powrót Ewy Kowalkowskiej, czy sprowadzenie drugiej rozgrywającej, Swietłany Gałkiny.Czy to dla Pana największa porażka życiowa?

Przez 25 lat pracy z siatkarkami Pałacu nauczyłem się, że trzeba umieć pogodzić się z sukcesami i porażkami. Porażki bolą, ale z drugiej strony w szkoleniu młodzieży mamy wyjątkowy rok. Wszystkie nasze zespoły awansowały do finałów mistrzostw Polski. Obok Gedanii Gdańsk i Gwardii Wrocław należymy do krajowych liderów.

Jaka przyszłość czeka zespół seniorek?

Za tydzień spotyka się zarząd klubu, żeby podsumować miniony sezon. Trener Piotr Makowski, który prawdopodobnie będzie prowadził zespół w następnym sezonie, przedstawi koncepcje składu. W tym tygodniu chcemy poznać plany zawodniczek na następny sezon. Najważniejsze dla nas jest to, że sponsor tytularny – Centrostal – i miasto zadeklarowały pomoc na dotychasowym poziomie. Mam nadzieję, że nasze występy w I lidze potrwają tylko rok.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved