Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: Pierwsza czwórka powinna być w zasięgu

Ryszard Bosek: Pierwsza czwórka powinna być w zasięgu

Po zdobyciu Pucharu Polski oraz wicemistrzostwa kraju, zaczął się wielki rozbiór drużyny AZS-u Częstochowa. Kibice pod Jasną Górą są załamani. Wielka radość, jaka zapanowała w Częstochowie, przerodziła się ostatnio w wielką rozpacz.

Z drużyny prowadzonej przez Radosława Panasa już odeszło pięciu podstawowych zawodników. Nie wróży to najlepiej przed nowym sezonem, w którym „Akademicy” wystartują w elitarnej Lidze Mistrzów. Dyrektor sportowy klubu, Ryszard Bosek nie jest jednak załamany.

Grali dobrze, to znaleźli się chętni, aby ich zatrudnić – uśmiecha się. – Normalne prawa rynku.Nie staraliście się ich zatrzymać?

Oferty, jakie otrzymali były dobre i postanowili je przyjąć. Ja nie widzę w tym nic nienormalnego. Skoro ktoś dostaje lepsze warunki gdzie indziej, to idzie tam pracować. Trudno mieć do kogoś o to pretensje. Przecież gdy siatkarz będzie miał czterdziestkę, w tym zawodzie nikt już go nie zatrudni.

Kogo kupujecie?

Na razie zaczynamy kompletować skład. Ale drużyna będzie oparta na młodych zawodnikach, których będziemy tutaj promować. Na wielkie nazwiska nie ma za bardzo co liczyć. Gwiazdy kosztują i powiedzmy sobie szczerze na rynku nie ma ich za dużo. To jak w handlu… Jak ryżu zaczyna brakować, to jego ceny w sklepie idą od razu w górę. Podobnie jest z zawodnikami. Poza tym zwróć uwagę na jeszcze jedną sprawę. Nasz klub jest oparty na prywatnych sponsorach. To nie tak jak w Bełchatowie czy Jastrzębiu, gdzie kluby mają wsparcie państwowych firm. My musimy sobie radzić inaczej – szukając małych firm, przedsiębiorców i namawiając ich do współpracy.

To o co będziecie walczyć w przyszłym sezonie?

Na pewno nie o mistrza. Choć pierwsza czwórka powinna być w zasięgu. Później się zobaczy…

Autorem wywiadu jest Paweł Rassek


Ich już nie ma w Częstochowie

Krzysztof Gierczyński (32 l.), przyjmujący – Resovia

Paweł Woicki (25 l.), rozgrywający – Resovia

Marcin Wika (25 l.), atakujący – Resovia

Piotr Gacek (30 l.), libero – Skra Bełchatów

Phil Eatherton (34 l.), środkowy – szuka klubu

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved