Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Politechnika po raz drugi pokonała Avię

Politechnika po raz drugi pokonała Avię

Zespół J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska, w spotkaniu kontrolnym pokonał 4-0 Avię Świdnik. Był to drugi już mecz tych drużyn, na przestrzeni ostatnich pięciu dni.

Pierwsze spotkanie, rozegrane w piątek 25 kwietnia w Świdniku, zakończyło się takim samym rezultatem. Trener Jerzy Taczała desygnował na parkiet podstawowy skład, z Pavlem Chudikiem na rozegraniu, Radosławem Rybakiem na ataku, Przemysławem Michalczykiem i Antonem Kulikovskim na przyjęciu, Tomaszem Kowalczykiem i Jakubem Markiewiczem na środku oraz Damianem Wojtaszkiem na libero. Ta właśnie siódemka wybiegnie prawdopodobnie na boisko w najbliższy weekend w drugiej rundzie baraży przeciwko ekipie KS Poznań.

„Inżynierowie” bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. W pierwszej partii odrzucili rywali od siatki zagrywką, a potem skutecznie kontratakowali. Prym w ich szeregach wiódł Radosław Rybak, który kończył niemożliwe do skończenia piłki. Dzielnie wspomagał go Anton Kulikovskiy. Potężne zbicia Rosjanina siały spustoszenie w defensywie świdniczan, którzy mogli odpowiedzieć jedynie dobrą grą lidera – Wojciecha Pawłowskiego. Politechnika wygrała 25:16.Kolejne dwie odsłony były bardzo wyrównane. Trener Taczała rotował składem, sprawdzał różne ustawienia. Wyraźnie rozluźnieni Akademicy mieli problem z przyjęciem zagrywki zawodników Avii, a ich ataki podbijał libero świdniczan Mariusz Kowalski. Przyjezdni prowadzili nawet trzema punktami, ale gospodarze w samych końcówkach wykazali się zimną krwią i boiskowym sprytem. W efekcie wygrali drugą i trzecią partię – kolejno 26:24 i 28:26.

W czwartym secie (szkoleniowcy obu drużyn umówili się na rozegranie właśnie czterech partii) Jerzy Taczała dał pograć zmiennikom. Przybyła

do Areny Ursynów grupka kibiców mogła zobaczyć w akcji rozgrywającego Wiktora Położewicza, atakującego Rafała Buszka, przyjmujących: Michała Chaberka i Jakuba Radomskiego, środkowych: Marcina Malickiego i Janusza Gałązkę oraz libero Radosława Szymczaka. Nominalni zmiennicy zaprezentowali się z dobrej strony i zwyciężyli 25:21. W ekipie Avii z pozytywnej strony pokazali się w tej partii Grzegorz Szumielewicz i Marcin Jarosz.

AZS Politechnika Warszawska – Avia Świdnik 4:0

(25:16, 26:24, 28:26, 25:21)

Składy zespołów:

Politechnika: Pavel Chudik, Radosław Rybak, Przemysław Michalczyk, Anton Kulikovskiy, Jakub Markiewicz, Tomasz Kowalczyk, Damian Wojtaszek oraz Wiktor Położewicz, Rafał Buszek, Michał Chaberek, Jakub Radomski, Marcin Malicki, Janusz Gałązka, Radosław Szymczak (libero).

Avia: Daniel Górski, Wojciech Pawłowski, Bartosz Węgrzyn, Jakub Guz, Zbigniew Żurek, Michał Baranowski, Wojciech Kowalski (libero) oraz Grzegorz Szumielewicz, Paweł Komorowski, Marcin Jarosz.

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved