Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze zmiany w olsztyńskim AZS-ie

Pierwsze zmiany w olsztyńskim AZS-ie

Jak oficjalnie podaje rzecznik prasowy Mlekpolu AZS Olsztyn, w barwach tego zespołu, w sezonie 2008/09, nie będą grać następujący siatkarze: Sinan Tanik, Richard Lambourne, Paweł Kuciński, Marcin Lubiejewski oraz Frank Dehne.

W przyszłym tygodniu po spotkaniu władz Spółki z władzami SM Mlekpol podamy więcej informacji na temat składu Mlekpol AZS Olsztyn w sezonie 2008/2009.

Reprezentant Turcji Sinan Tanik najprawdopodobniej zagra w swoim byłym klubie, tureckim Halkbanku Ankara natomiast Richard Lambourne będzie reprezentował barwy rosyjskiego klubu.
Na tematy kadrowe Mlekpolu, wypowiedział się też niedawno prezes olsztyńskiego klubu – Bogusław Cieciórski. – Liczymy, że Mlekpol AZS Olsztyn w przyszłym sezonie będzie nie tylko tak samo silny jak w zeszłym, ale nawet mocniejszy – mówi prezes brązowego medalisty Polskiej Ligi Siatkówki.

Z olsztyńskiego klubu odejdzie amerykański libero Richard Lambourne. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Michał Ruciak. Nie jest jeszcze określony dalszy los w Olsztynie Sinana Tanika. Na pewno w klubie pozostaną dwaj wicemistrzowie świata Paweł Zagumny oraz Grzegorz Szymański, którzy mają ważne kontrakty. Bliski podpisania umowy jest Wojciech Grzyb, inny zawodnik ze srebrnej drużyny trenera Raula Lozano.

Zarówno Wojciech Grzyb jak i Marcin Możdżonek chcą u nas zostać – mówi Bogusław Cieciórski. – My również jesteśmy za podpisaniem kontraktów. W tej sytuacji gdy obaj kadrowicze są bliscy podpisania kontraktów trudno spodziewać się, że znajdzie się miejsce dla trzeciego klasowego środkowego Łukasza Kadziewicza, o którego przejściu do trzeciej drużyny PLS-u wielokrotnie w ostatnich tygodniach mówiło i pisało.

W Olsztynie chce zostać Bjoern Andrae. Takie zapewnienie złożył sam zawodnik i jego agent. Zespół prowadzić będzie Mariusz Sordyl, który stanowisko pierwszego trenera przejął po rezygnacji Ireneusza Mazura

źródło: azs.olsztyn.pl, pls.pl, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved