Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Ignaczak: W kolejnym sezonie będziemy silni!

Krzysztof Ignaczak: W kolejnym sezonie będziemy silni!

Wciąż pojawiają się informacje o wzmocnieniach zespołu Asseco Resovii Rzeszów. W rozmowie dla reprezentacji.net, Krzysztof Ignaczak - libero rzeszowian i reprezentacji Polski, podsumowuje miniony sezon i przedstawia założenia na kolejny.

W tym roku po raz pierwszy od kilku lat nie stanął Pan na podium PLS. Jak oceni Pan miniony sezon?

Krzysztof Ignaczak:Jako zawodnik mogę powiedzieć, że grało mi się bardzo dobrze, jednak jako zespół nie zrealizowaliśmy w całości założeń i celów, które sobie postawiliśmy. Mieliśmy między innymi awansować do finałowej czwórki w fazie play-off Polskiej Ligi Siatkówki, ale niestety nam się to nie udało. Można powiedzieć, że Resovia przegrała trochę z kontuzjami, bo w finałowej fazie rozgrywek zabrakło nam jednego przyjmującego, który uzupełniłby lukę i być może pomógłby nam pokonać zespół z Olsztyna, a może nawet z Modeny (uśmiech). Można chyba powiedzieć, że byliśmy bliscy osiągnięcia nieba, a znaleźliśmy się w piekle. Po raz kolejny zagraliśmy o piąte miejsce i zrealizowaliśmy plan minimum. Ostatecznie trzeba jednak powiedzieć, że sezon ten dla zespołu nie był zbyt udany. Można nas nieco usprawiedliwić tą plagą kontuzji, o której wspomniałem, jak również roszadami w składzie oraz zmianą trenera. To wszystko nie pozostało bez wpływu na naszą drużynę. Jedyną pozytywną rzeczą w tym wszystkim jest fakt, że nasz zespół odzyskał dzięki temu ducha sportowej walki. Po pewnych krokach, jakie zostały podjęte, atmosfera w drużynie wróciła do normy i pod koniec naprawdę byliśmy zespołem, monolitem.

W prasie wciąż pisze się o kolejnych wzmocnieniach Resovii. Czy to znaczy, że budujecie drużynę, która ma powalczyć o mistrzostwo Polski w przyszłym sezonie?

Na pewno po tym sezonie zarząd doszedł do pewnych wniosków i nie chce popełnić kolejnych błędów w kolejnych latach. Budowany jest rzeczywiście bardzo mocny ośrodek, a Rzeszów ma niewątpliwie piękne siatkarskie tradycje. Wokół Resovii pracuje wiele osób chcących tam stworzyć zespół, który ma być siłą na kilka lat, ma osiągać najwyższe cele nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Działacze poczynili już pierwsze kroki sprowadzając do Rzeszowa takie osoby jak Marcin Wika czy Krzysztof Gierczyński. To są niewątpliwie spore wzmocnienia dla drużyny, ale zapewne zmienią się też cele zespołu – już nie będzie to awans do finałowej czwórki, ale walka o medale. Jeśli dodatkowo dojdzie Paweł Woicki to obraz Resovii jako zespołu zmieni się całkowicie. Na pewno będziemy w kolejnym sezonie silną drużyną.


* Cały tekst rozmowy Joanny Majtyka (reprezentacja.net) z zawodnikiem, a w nim także o tym jak Krzysztof Ignaczak zareagował na transfer Piotra Gacka, jak ocenia poziom grających w PLS-ie libero oraz co sądzi na temat swojej aktualnej formy, dostępny jest na stronie internetowej www.reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved