Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Tomasovia nie ryzykuje

II liga: Tomasovia nie ryzykuje

Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski miały grać w miniony weekend dwa ważne spotkania o utrzymanie w II lidze z Armaturą Kraków. Do dwumeczu w Krakowie nie doszło. Powód? Oba mecze Tomaszowianki przełożyły za zgodą PZPS.

Dwie zawodniczki Tomasovii: atakująca Paulina Głaz oraz środkowa Magdalena Bębnik grały z zespołem młodziczek w półfinałach mistrzostw Polski w Szczecinie. Nie mogły zatem pomóc swoim koleżankom w Krakowie.

Nie chcieliśmy ryzykować, za dużo mieliśmy do stracenia – tłumaczy szkoleniowiec Tomasovii Stanisław Kaniewski. – Uzyskaliśmy zgodę na przełożenie obu spotkań. Zagramy 30 kwietnia o godzinie 18 i 1 maja o 11. W weekend dziewczyny nie próżnowały. W drużynie jest pełna mobilizacja. Nikt z nas nie dopuszcza myśli o przegraniu obu meczów w Krakowie. Musimy wygrać przynajmniej jeden raz by powrócić na piąte spotkanie do własnej hali.Na obecnym etapie rywalizacja między Armaturą i Tomasovią toczy się do trzech zwycięstw. Po pierwszych dwóch spotkaniach jest remis 1-1. W pierwszym meczu w Tomaszowie zwyciężyły gospodynie 3:0, w drugim górą były krakowianki, które wygrały 3:1. Podopieczne trenera Kaniewskiego nie mają jednak miłych wspomnień z potyczki w siatkarkami spod Wawelu. W rundzie zasadniczej tomaszowianki dwukrotnie przegrały. W Krakowie uległy 2:3, w rewanżu na swoim parkiecie przegrały gładko 0:3

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved