Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Baraże o PlusLigę: Oni w weekend nie odpoczywają

Baraże o PlusLigę: Oni w weekend nie odpoczywają

W majowy weekend niektórzy odpoczną, ale dla innych bedzie to czas jeszcze cięższej niż zwykle pracy. Siatkarze J.W. Construction OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej i KS Poznań, którzy przygotowują się do II rundy baraży, a 3 i 4 maja zagrają pierwsze mecze - będą ciężko pracować.

Gospodarzem obu meczów będzie hala widowiskowo-sportowa Arena Ursynów. Organizatorzy przygotowali dla stołecznej publiczności specjalne ceny biletów: 15 zł normalne, 10 zł ulgowe, 5 zł dla studentów Politechniki Warszawskiej i członków Akademickiego Związku Sportowego.

Stołeczni przed meczami z poznańskimi „Tygrysami” są pewni swego. – Oni grają na podobnym poziomie co Avia – padały głosy z ekipy Akademików po wtorkowym meczu kontrolnym ze świdniczanami. Politechnika drugi raz w ciągu ostatnich pięciu dniu pokonała Avię 4-0, co jest dobrym prognostykiem przed potyczkami z zespołem z Wielkopolski.Avia i KS Poznań prezentują zbliżony poziom – potwierdził słowa zawodników trener Jerzy Taczała. – Kibice Politechniki mogą zatem być spokojni o wynik – dodał z szerokim uśmiechem. Obiecał także, że „Inżynierowie” w weekendowych meczach zagrają dużo lepiej niż ze świdniczanami, na tle których wypadli nieźle, ale przydarzały się im proste błędy wynikające z braku koncentracji. – To był tylko mecz kontrolny – wyjaśnił szkoleniowiec. – Jednak zdecydowanie lepsze to od gier wewnętrznych. Sparingi wyzwalają zawsze pewną dawkę emocji, której nie da się wyzwolić podczas zwykłych treningów – przypomniał jedną z podstawowych zasad, kierujących przygotowaniami do ważnych spotkań. – Z Poznaniem zagramy dużo lepiej niż z Avią. Moim najtrudniejszym zadaniem będzie zmobilizowanie zawodników, bo umiejętnościami zdecydowanie górują oni nad najbliższymi rywalami. Przy właściwym poziomie koncentracji spokojnie wygramy te baraże – powiedział z pewnością w głosie.

Poznanianie sami przyznają, że wygrać z Politechniką będzie bardzo trudno. – Ale nie jest to niemożliwe – stwierdził trener „Tygrysów”, Sławomir Gerymski. – Do tych spotkań podejdziemy bez obciążeń, to stołeczni są faworytami – dodał. Drużynie „Geryma” w walce o ekstraklasę będzie chciał pomóc rozgrywający Mariusz Syguła, który w trzecim meczu finałowym pierwszej ligi przeciwko Treflowi Gdańsk nabawił się kontuzji pleców. Nie jest to jednak poważny uraz. – Biorę tabletki rozkurczowe, przechodzę rehabilitację… Bardzo bym chciał zagrać w Warszawie – powiedział Syguła w jednym z wywiadów.

Trener Politechniki Jerzy Taczała ma już w głowię taktykę na drużynę znad Warty. W jej ustaleniu pomógł… Marcin Drabkowski, były gracz Akademików, a obecnie rozgrywający i drugi trener Trefla Gdańsk. Gdańszczanie w finałach pierwszej ligi trzykrotnie pokonali KS Poznań po 3-0. – To chyba pokazuje, że nasza taktyka musiała być dobra – śmiał się Drabkowski, który był obecny na wtorkowym sparingu z Avią. Marcin dostarczył Jerzemu Taczale materiały i trenerskie zapiski dotyczące poznańskich „Tygrysów” oraz przekazał cenne informacje: na kogo zagrywać, w jakie strefy atakować i jak ustawiać się w obronie. – Musimy też ustawić odpowiedni blok – ja wiem jaki – zaśmiał się trener Taczała. – Powiem wprost: jeżeli zagramy na swoim poziomie, Poznań musiałby zagrać na 120 proc., aby nawiązać z nami walkę, nie mówiąc już o zwycięstwie.

Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00. Sobotni mecz poprowadzą: Piotr Dudek (sędzia pierwszy) i Henryk Darocha (sędzia drugi); kwalifikatorem zawodów będzie Mirosław Stando. Niedzielne zawody sędziować będą: Maciej Maciejewski (sędzia pierwszy) i Grzegorz Klehr (sędzia drugi); kwalifikatorem będzie Andrzej Kiszczak. Dla wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli przybyć na Ursynów, na oficjalnej stronie internetowej J.W. Construction OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej zostanie przeprowadzona relacja „na żywo”.

źródło: azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved