Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy Mlekpolu AZS-u Olsztyn w sezonie 2007/2008

Zawodnicy Mlekpolu AZS-u Olsztyn w sezonie 2007/2008

To już kolejny sezon, w którym olsztynianie zapowiadają walkę o mistrzostwo Polski. Walkę podejmują, ale efekty nie do końca odpowiadają zamierzeniom. Po minionym sezonie można stwierdzić, że "pewniacy" w zespole zawiedli.

Sinan Cem Tanik

Data urodzenia:	18.06.1980
Wzrost:	198
Zasięg z wyskoku do bloku: 328
Zasięg z wyskoku do ataku: 341Po wspaniały, pierwszym sezonie w barwach Mlekpolu AZS Olsztyn przyszedł czas załamania formy. Wyczerpujące eliminacje olimpijskie oraz napięty terminarz Polskiej Ligi Siatkówki ewidentnie źle wpłynęły na grę przyjmującego z Turcji. Po przyjeździe do Olsztyna Sinan nie potrafił odnaleźć swojego miejsca w szeregach Mlekpolu AZS i ostatecznie ustąpił miejsce w podstawowym składzie Michałowi Ruciakowi. Tanik o sezonie 2007/08 powinien jak najszybciej zapomnieć i skupić się na przygotowaniach do przyszłorocznych rozgrywek. Czy nadal w barwach akademików z Olsztyna? Wydaje się, że nie, ale czas pokaże.

Wojciech Grzyb

Data urodzenia:	04.01.1981
Wzrost:	205
Zasięg z wyskoku do bloku: 334
Zasięg z wyskoku do ataku: 358

Poprzez kontuzje Łukasza Kadziewicza, Wojtek Grzyb został podstawowym środkowym reprezentacji Polski. Rolę swoją wypełnił w kadrze Lozano bardzo dobrze. Po powrocie do klubowej codzienności popularny ,,Grzybek” jakby zapomniał o swoich ponadprzeciętnych umiejętnościach. Współpraca z Pawłem Zagumny nie układała się najlepiej, co przekładało się na słabe wyniki całego zespołu. Dopiero w fazie play off Grzyb pokazał na co naprawdę go stać. Bardzo dobry blok, bombowe ataki ze środka siatki, a także dość mocna zagrywka to główne walory prezentowane podczas walki o medale. Co spowodowało takie wahania formy? Być może brak konkurencji ze strony rezerwowego środkowego?

Michał Ruciak

Data urodzenia:	22.08.1983
Wzrost:	190
Zasięg z wyskoku do bloku:	315
Zasięg z wyskoku do ataku:	338

Sezon 2007/08 to najlepszy sezon Ruciaka w barwach Olsztyna. Bardzo dobra równa forma pozwoliła ,,Ruckowi” wygryźć ze składu Tanika i stać się filarem olsztyńskiej drużyny. Doskonałe przyjęcie i waleczność w pełni oddają to, co Ruciak pokazywał na boisku. Zdecydowanie najrówniej grający zawodnik Mlekpolu AZS, zasługujący na bycie podstawowym przyjmującym w drużynie brązowego medalisty Mistrzostw Polski. Czy tak się stanie, okaże się już niedługo. Jedno jest pewne – Ruciak w wyjściowym składzie nie byłby osłabieniem żadnej drużyny w PlusLidze.

Richard Lambourne

Data urodzenia:	06.05.1975
Wzrost:	190
Zasięg z wyskoku do bloku:	312
Zasięg z wyskoku do ataku:	324

Libero reprezentacji USA po znakomitej grze w kadrze narodowej i zdobyciu nagrody najlepszego libero Ligi Światowej, po przyjeździe do Olsztyna jakby zapomniał jak należy grać w siatkówkę. Słaby w obronie, kiepski w przyjęciu. Miał być ostoją defensywy olsztyniaków, a w praktyce był celem wszystkich serwujących zawodników drużyn przeciwnych. Wydawałoby się, że sezon ten przyniesie mu niezbyt pochlebną opinię, jednak w fazie play off nastąpiła metamorfoza. Rich obok Krzysztofa Ignaczaka z Resovii Rzeszów był najlepszym broniącym w fazie medalowej, a w rankingu przyjmujących wyprzedził go jedynie Stephane Antiga ze Skry Bełchatów. Na myśl przychodzi tylko jedno pytanie: dlaczego Lambourne nie grał tak przez cały sezon?

Paweł Zagumny

Data urodzenia:	18.10.1977
Wzrost:	200
Zasięg z wyskoku do bloku: 306
Zasięg z wyskoku do ataku: 321

Potencjalnie najlepszy rozgrywający w Polsce tego sezonu na pewno nie zaliczy do udanych. Po raz kolejny nie udało mu się zdobyć upragnionego złota mistrzostw Polski. Na początku sezonu Paweł jako zmiennika miał jedynie młodego i niedoświadczonego Łukasza Szablewskiego. Kontuzja popularnego „Gumy” mogła być poważnym problemem dla olsztyńskiej drużyny. I stało się. Po meczu ze Skrą Bełchatów Paweł złapał kontuzję kolana, która wykluczyła go z gry na miesiąc. Sam zainteresowany przyznał: Drużynę trzeba budować od pierwszego do siódmego zawodnika, po kolei. Także rezerwy. U nas było tak, że długo graliśmy bez rezerw. Środek grał praktycznie bez zmian. Rozegranie tak samo, choć ja byłem wyłączony przez miesiąc z gry. Gra Zagumnego była jednak dość równa, choć czasem zdarzyło mu się dograć niewygodną piłkę, szczególnie w końcówkach.

Marcin Możdżonek

Data urodzenia:	09.02.1985
Wzrost:	211
Zasięg z wyskoku do bloku: 338
Zasięg z wyskoku do ataku: 358

Trudno jest napisać o tym zawodniku. Młody, utalentowany, wciąż nabiera doświadczenia, jednak coś przeszkadza. Marcin nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Środek był zawsze mocną stroną zespołu z Olsztyna, jednak nie w tym sezonie. Marcin Możdżonek zagrał słabo w ataku. Przy swoim wzroście i zasięgu mógłby zbijać o wiele lepiej. Trzeba jednak pochwalić jego blok, na który często nadziewali się zawodnicy przeciwnych drużyn. Nie wiadomo, co jest przyczyną słabszej dyspozycji Marcina. Może brak konkurencji na swojej pozycji?

Paweł Siezieniewski

Data urodzenia:	27.12.1981
Wzrost:	199
Zasięg z wyskoku do bloku: 325
Zasięg z wyskoku do ataku: 350

Popularny „Siezień” dołączył do zespołu już w trakcie sezonu. Szybko wkomponował się w grupę zawodników z Olsztyna, złapał z nimi kontakt. Nie miał jednak dużego pola do popisu. Wchodził jedynie z ławki, przy słabej dyspozycji olsztyńskich przyjmujących. Znany z dobrego przyjęcia solidnie wykonywał swoją pracę. Gorzej było z atakiem. Często był zatrzymywany przez drużyny przeciwne. Paweł miał wzmocnić słabą ławkę AZS. Chodzą słuchy, że zostanie w Olsztynie na przyszły sezon. Oby dostawał więcej szans na pokazanie się – może wtedy nabierze pewności siebie i przypomni kibicom na jakim poziomie potrafi grać.

Grzegorz Szymański

Data urodzenia:	12.07.1978
Wzrost:	202
Zasięg z wyskoku do bloku: 328
Zasięg z wyskoku do ataku: 345

Głośno było przed sezonem o transferze Grzegorza do Olsztyna. Miał być lekarstwem i sposobem na zdobycie złota mistrzostw Polski. Doskonale zgrany z Pawłem Zagumnym. Kibice od razu polubili popularnego „Gela” po jego dobrych występach w pierwszej rundzie rozgrywek PLS. Z czasem było jednak coraz słabiej. Mecze z Resovią w play-offach pokazały, że zawodnik ten może także zagrać nierówno. W międzyczasie złapał też kontuzję pleców, zastąpić go musiał Lubiejewski. Jednak mecze z Jastrzębskim Węglem o brąz pokazały, że Grzegorz Szymański potrafi atakować i robi to na najwyższym poziomie.

Marcin Lubiejewski

Data urodzenia:	01.10.1981
Wzrost:	207
Zasięg z wyskoku do bloku: 339
Zasięg z wyskoku do ataku: 350

Marcin na pewno dobrze będzie wspominał ten sezon. A na pewno może być zadowolony ze swojej gry. Zawsze trenerzy wstawiali go jedynie na podwyższenie bloku. W tym roku jednak z racji tego, że podstawowy atakujący olsztynian – Grzegorz Szymański – dostał kontuzji, na Marcinie spoczywało trudne zadanie. Lubiejewski nie dość, że podołał, to zagrał naprawdę świetne spotkania. Po tych meczach diametralnie zmienił się stosunek kibiców do popularnego „Lubieja”. Udowodnił, że jest godny miejsca w takim klubie, jakim jest Mlekpol AZS Olsztyn.

Frank Dehne

Data Urodzenia: 1976-02-14
Wzrost: 202 cm
Zasięg w ataku: 343 cm
Zasięg w bloku: 325 cm
Pozycja: rozgrywający

13 grudnia podpisał kontrakt z Mlekpolem. Dołączył do Mlekpolu w dość trudnej sytuacji, gdy olsztynianie pilnie potrzebowali zmiennika dla Pawła Zagumnego. Dehne zastąpił w składzie Łukasza Szablewskiego, który doznał kontuzji wykluczającej go z gry do końca sezonu. Świetny zmiennik w polu zagrywki. Jego kąśliwe serwy nie raz sprawiały problemy przeciwnikom, i nie raz zdobywał punkty poprzez asy serwisowe. Nie można jednak zapomnieć o dobrych zmianach na rozegraniu, które niejednokrotnie przyczyniły się do wygranych spotkań. Dobra gra tego niemieckiego rozgrywającego w Olsztynie sprawiła, że Dehne dostał powołanie do kadry Niemiec.

Paweł Kuciński

Data Urodzenia: 1973-03-15
Wzrost: 193 cm
Zasięg w ataku: 330 cm
Zasięg w bloku:307 cm
Pozycja: przyjmujący/libero

Widywany na boisku bardziej na początku sezonu. Po powrocie podstawowego składu z reprezentacji poszedł na przymusowy urlop. Występuje co jakiś czas w nagłych wypadkach jako libero akademików. Przy każdej okazji do gry pokazywał się z jak najlepszej strony. Po długiej nieobecności na parkiecie, olsztyńscy kibice zobaczyli „Kuciapa” na boisku w ostnim meczu sezonu.

Bjoern Andrae

Data Urodzenia: 1981-05-14
Wzrost: 200 cm
Zasięg w ataku: 355 cm
Zasięg w bloku: 335 cm

Zakup Andrae był jednym z bardziej udanych transakcji olsztyńskich działaczy. I choć początek sezonu nie zaczął się dla niego najlepiej, to końcówka w wykonaniu Andrae była świetna. Poziom gry Andrae wahał się. Dobre mecze przeplatały się z gorszymi. Jednak w trakcie ostatnich spotkań ligowych większość piłek dostawał Andrae wraz z Szymańskim. Z całą pewnością olsztyńscy działacze są zadowoleni z jego gry, a i sam zawodnik nie narzekał na pobyt w Olsztynie. Nie wiadomo jednak, czy kolejnym sezonie zobaczymy Andrae w barwach Mlekpolu, a wiadomo, że jego obecność na pewno umocniła by akademicki atak oraz przyjęcie.

Marcin Kudłacik

Data Urodzenia: 1981-03-15
Wzrost: 200 cm
Zasięg w ataku: 345 cm
Zasięg w bloku: 317 cm

Pozyskany do Mlekpolu z Płomienia Sosnowiec. Zastąpił na środku Czarnowskiego, i wygrał rywalizację z młodym Stańczukiem, u którego obawiano się, że nie wytrzyma presji w trudnych sytuacjach, gdy przyjdzie mu zastąpić Możdżonka czy Grzyba. Kudłacik nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swojej gry. Jednak, gdy pojawiał się już na boisku wypełniał zadania, powierzone mu przez trenerów. Młody, zdolny i ambitny. Odrobinę nieśmiały na parkiecie, jednak można zakładać, że przy częstszej grze pokazałby przysłowiowego „pazura”.

Łukasz Szablewski

Data Urodzenia: 1988-10-05
Wzrost: 201 cm
Zasięg w ataku: 335cm
Zasięg w bloku: 315

Szablewski, który przyszedł do Olsztyna z Jokera Piła, miał dwa zadania na ten sezon- podpatrywać grę Zagumnego i tym samym uczyć się siatkarskiego rzemiosła oraz zastępować „Gumę” w razie jego absencji. Oba zadania wychodziły mu bardzo dobrze. Szablewski rozegrał dobre zawody, gdy przyszło mu wystąpić w podstawowych składach. Zebrał wiele pochlebnych opinii na temat swojej odważnej gry mimo młodego wieku. Jednak młodemu rozgrywającemu zabrakło szczęścia. Już w grudniu przestał trenować ze względu na kontuzję, a jego miejsce w składzie zajął niemiecki rozgrywający – Dehne. Szablewski nie pojawił się na boisku do końca sezonu i dopiero niedawno zaczął powoli wracać do treningów. Mimo wszystko te kilka występów może zaliczyć do udanych.

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved