Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiktor Krebok: Moja rezygnacja lepsza dla drużyny

Wiktor Krebok: Moja rezygnacja lepsza dla drużyny

Po porażce z Farmutilem Piła w półfinale mistrzostw Polski, Wiktor Krebok stracił posadę trenera siatkarek BKS-u Bielsko-Biała. To jednak nie zmobilizowało bielszczanek, które w walce o brązowy medal przegrały już dwa spotkania.

Nie oglądałem tych meczów na żywo – powiedział Krebok. – Śledziłem ich przebieg w Internecie. Żal mi było dziewczyn. Sercem byłem z nimi.

Dlaczego były trener bielszczanek nie oglądał meczów na żywo? – Po co? Jako kto? Po piątym spotkaniu z Farmutilem dostałem ofertę od działaczy: albo sam odejdziesz, albo my cię zwolnimy. Dano mi godzinę do namysłu. Pomyślałem, że dla drużyny będzie lepiej, jak sam zrezygnuję.Wiktor Krebok ma duży żal do działaczy z klubu za ich braak profesjonalizmu. – Po ubiegłym sezonie – gdzie zaprezentowaliśmy się nie najgorzej – rozpisali konkurs na trenera. Inne kluby kompletowały składy, pozabierały najlepsze zawodniczki, a w Bielsku bawili się w konkurs. Poza tym ciągłe uwagi – że w sposób staroświecki prowadzę treningi, że nie wiem, co robię, „sms-y” od prezesa po porażkach – z tekstem typu – to kompromitacja. Tu wszyscy się znali na trenerce.

Sezon zasadniczy w wykonaniu zespołu z Bielska – Białej był koncertowy. W play-offach siatkarki BKS zagrały poniżej oczekiwań. Były trener wytłumaczył, czym było to spowodowane. – Do czasu kontuzji Mileny Sadurek było super. Nie przegraliśmy meczu. I wiem, że gdyby nie nabawiła się urazu – dalej bylibyśmy zespołem niepokonanym. Poza tym spójrzmy na skład, który miałem. Tam było sześć dziewczyn do walki o najwyższe cele. Zmienniczki – z całym szacunkiem, ale nie były gotowe do gry o mistrzostwo. Zresztą, jak poważnie traktować słowa działaczy, skoro przed sezonem mówią, że chcą zdobyć wszystko i puszczają Ankę Podolec do Rosji… To sytuacja zupełnie inna niż w Pile. Jerzy Matlak płakał przed sezonem, że nie ma w klubie pieniędzy, nie ma składu – wszyscy mu przytakiwali i żałowali. Tymczasem Matlak ma silny skład i są tam pieniądze. Zresztą wszystko widać na parkiecie.

Mimo wszystko Wiktor Krebok nie rozstaje się definitywnie z zawodem trenera.- Gdybym dostał teraz propozycję pracy – przyjąłbym. Pod warunkiem, że ofertę złożyliby mi ludzie, którzy są profesjonalistami i chcą pracować – zakończył.

Autor: Paweł Rassek (Super Express)

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved