Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed meczem MMKS Dąbrowa Górnicza – Energa Gedania

Przed meczem MMKS Dąbrowa Górnicza – Energa Gedania

Siatkarki Energi Gedanii już tylko jedno zwycięstwo dzieli od zajęcia piątego miejsca w LSK. Jeśli podopieczne Leszka Milewskiego wygrają we wtorek (18:00) w Dąbrowie Górniczej, zakończą sezon.

Jeśli nie, z tamtejszym MKS zagrają ponownie na wyjeździe w środę. Różnica w premiach dla gdańskiego zespołu między piątą a szóstą pozycją wynosi 20 tysięcy złotych.

Rywalizacja o piątą lokatę toczy się do dwóch zwycięstw. Po sobotnim triumfie w Gdańsku w lepszej pozycji są gedanistki, bo mają na koncie sukces 3:0. Potyczki najpierw opóźnione o trzy dni (pierwszy mecz przesunięto z 23 na 26.04), teraz nabrały przyspieszenia (zamiast 30.04 i 1.05 mecze będą 29 i ew. 30.04). – Nie my stoimy za tymi zmianami. Najpierw decyzję podejmowały władze ligi, a teraz z prośbą zwrócił się MKS. Nawet nie pytaliśmy o przyczyny, tylko przystaliśmy, aby szybciej pojechać do Dąbrowy Górniczej. Zrobimy wszystko, aby zakończyć rywalizację już we wtorek – wyjaśnia Leszek Milewski, trener Energi Gedanii.Mniejsza przerwa pomiędzy meczami nad morzem i na Śląsku nie jest gdańszczankom straszna, bo szkoleniowiec ma do dyspozycji pełną, 12-osobową kadrę zawodniczą. Drużyna niedzielę miała wolną, a w podróż ruszyła w poniedziałek po przedpołudniowym treningu. Jeszcze w dniu meczu w dąbrowskiej hali przewidziany jest rozruch. Na wszelki wypadek zarezerwowano też nocleg z wtorku na środę.

Mecze o piąte miejsce mają nie tylko znaczenie prestiżowe. Gdańszczanki zagrają o wypełnienie postawionego przed sezonem zadania, a także większe premie finansowe. – Różnica w wypłatach dla drużyny po zajęciu piątego miejsca będzie o 20 tysięcy wyższa niż poprzestanie na szóstej pozycji – zdradza Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu. Teoretycznie też piąta lokata otworzy przed gdańszczankami możliwośćwystępów w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. – W grę wchodziłby Puchar Konfederacji. Trudno oszacować, jakie byłyby koszty z tym związane, bo to zależy, w ilu turniejach wzięlibyśmy udział oraz które państwa byłby ich gospodarzem. Na razie tym tematem nie żyjemy, bo w ogóle nie wiemy, jakimi środkami dysponować będziemy po wakacjach. Przed nami rozmowy na ten temat ze sponsorem – dodaje prezes Stankiewicz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved