Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Chcę, żeby Zagumny został w Olsztynie

Mariusz Sordyl: Chcę, żeby Zagumny został w Olsztynie

- Przy jednej, dwóch korektach w składzie dalej będziemy grać o najwyższe cele - ocenia trener Mlekpolu AZS Mariusz Sordyl. Olsztyński szkoleniowiec przebywa na zgrupowaniu kadry w Spale, gdzie zaprosił go trener Raul Lozano.

Czytał Pan niedawną rozmowę z Pawłem Zagumnym zamieszczoną na jego oficjalnej stronie?

Tak, czytałem.Na pytanie, gdzie zagra w przyszłym sezonie, Paweł Zagumny miał odpowiedzieć m.in. tak: „W tej chwili jeszcze nie wiem. Mam jeszcze ważny kontrakt w Olsztynie. W wielu krajach nie pokończyły się jeszcze rozgrywki ligowe. Myślę, że jakieś konkretne ruchy zaczną się po 10 maja”. No i co Pan na to?

Mogę tylko skomentować to tak: wszystko zależy od tego, w jaki sposób Paweł ma sformułowany kontrakt. Czyli czy ta umowa dopuszcza zmianę barw klubowych już w tym roku. Bo co nie jest zabronione, to jest dozwolone. W każdym razie ja jestem bardzo za tym, żeby Paweł nadal grał w Olsztynie. To oczywiste, że on odgrywa znaczącą rolę w moich planach jako trenera AZS.

No i jak, udało się Panu „skaperować” już do Mlekpolu AZS jakichś kadrowiczów?

Niezły żart (uśmiech). Jestem daleki od tego, żeby wykorzystywać zgrupowanie kadry do prowadzenia rozmów transferowych z zawodnikami. Jak mówiłem, najpierw są ci podstawowi zawodnicy AZS, których chciałbym utrzymać w Olsztynie. Jeżeli już w ubiegłym roku mówiło się, że mamy zespół na złoty medal, to przy drobnych korektach w składzie dalej będzie u nas zespół, który będzie stać na walkę o tytuł. Nie potrzeba zmieniać od razu pięciu zawodników z wyjściowego składu. Wystarczą jedna, dwie korekty. A że w mediach jest o nas cicho… Bo te kadrowe sprawy na razie są jeszcze dopinane. Trudno żebyśmy przed sfinalizowaniem rozmów z zawodnikami szumieli w prasie, kogo byśmy tu nie chcieli.

No, właśnie, a kogo byście chcieli?

Proszę się nie spodziewać jakichś nazwisk. Ja przedstawiłem w klubie swoje propozycje, których zawodników widziałbym w drużynie, no i są prowadzone rozmowy. Jestem w stałym kontakcie z działaczami, zresztą w weekend widzieliśmy się w Olsztynie, a jak będą jakieś konkrety, to na pewno pojawi się o tym informacja. I to wszystko, co mogę powiedzieć.

Jakie wrażenia po pierwszym tygodniu zgrupowania w Spale?

Jak najbardziej pozytywne i to od początku do końca. To super sprawa, że tu jestem. Staram się podpatrzeć tak dużo, jak się da, bo sporo rzeczy jest dla mnie nowych. Muszę przyznać, że ten pobyt w Spale sprawia mi dużą przyjemność. Raz, że czuje się tu autentyczną atmosferę pracy, a dwa, że to duża korzyść dla mnie jako trenera.

W trakcie treningów jest Pan pomocnikiem czy raczej obserwatorem?

Pomocnikiem. Jako że pracuje się na kilku boiskach, więc dość często przydaje się moja ręka. Tak jak i Krzyśka Stelmacha, bo obaj trafiliśmy tu na takich samych zasadach. Mam co robić i na pewno nie czuję, że stoję na uboczu.

Pracuje Pan bezpośrednio z trójką swoich zawodników z Mlekpolu AZS (Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek)?

Nie, bo tu się nie stosuje jakichś indywidualnych przyporządkowań. Nie ma takiego podziału, że jak ja jestem z Olsztyna, to pracuję z zawodnikami z Olsztyna. Wszyscy intensywnie pracują na jeden cel: igrzyska olimpijskie. Bez żadnych podziałów.

W jakim języku porozumiewa się Pan z Raulem Lozano?

Obowiązuje włoski, więc językowo to ja mam najdalej (Mariusz Sordyl przez lata grał na Zachodzie, tyle że we Francji – red.). Jest to jakieś ograniczenie, ale to nie problem, bo korzystam z pomocy Alojzego Świderka, Krzyśka Stelmacha czy Piotra Borucha (odpowiednio: drugi trener kadry, asystent Raula Lozano i kierownik reprezentacji – red.). Tak, że z przepływem informacji kłopotów nie mam żadnych.

*Rozmawiał Piotr Sucharzewski

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved