Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > KS Pałac: Finalistki w trzech kategoriach wiekowych

KS Pałac: Finalistki w trzech kategoriach wiekowych

Spadek ekstraklasowego Centrostalu Bydgoszcz do I ligi to z pewnością smutne wydarzenie. Na osłodę Bydgoszczy pozostają sukcesy odniesione dotychczas przez zespoły młodzieżowe.

Potwierdzeniem dobrej pracy jest awans młodziczek, trzeciego zespołu po juniorkach (6. miejsce) i kadetkach (finały pod koniec maja), do finałów mistrzostw Polski. KS Pałac jest na dodatek obecnie jedynym klubem w Polsce, który ma finalistki w trzech kategoriach wiekowych. Ta sztuka nie udała się nawet takim potentatom młodzieżowej siatkówki, jak Gedania Gdańsk (złoto juniorek) i Gwardia Wrocław (srebro). Oba kluby nie mają swoich przedstawicieli w młodziczkach, Gwardii zabrakło także w kadetkach.

Turniej półfinałowy młodziczek odbył się w Bydgoszczy, gdzie podopieczne Henryka Borowskiego odniosły komplet zwycięstw, pokonując po 2:0 TOP Bolesławiec i Promień Mońki, a 2:1 MKS V LO Rzeszów. W rundzie finałowej zmierzą się w grupie B z Piastem Szczecin, Truso Elbląg i Spartą Warszawa.Skład drużyny Pałacu: Karolina Grzelak (kpt.), Alicja Walczak (libero), Anna Zbylut, Sandra Tomecka, Joanna Szostak, Katarzyna Szostak, Paula Mrówczyńska, Patrycja Janowska, Anna Janicka, Paulina Barszczyk, Klaudia Kopaczewska.

W grupie A zagra także Joker Świecie, którego rywalami będą Pogoń Proszowice, Dargfil Tomaszów Mazowiecki i Promień Mońki.


Pozytywnie zakończyły także rywalizację w II lidze siatkarki Pałacu II/Wyższej Szkoły Gospodarki. Zespół Rafała Gąsiora zajął 3. miejsce, pokonując w dwóch meczach Zawiszę Sulechów 3:2 i 3:1. To spory sukces, bo w założeniach dla składu złożonego głównie z kadetek i juniorek było utrzymanie się w lidze.

Skład drużyny Pałacu: Sandra Guzowska, Małgorzata Kolanowska (libero), Anna Wodrowska, Aleksandra Nowicka, Hanna Łukasiewicz, Izabela Cieśnik, Marta Kotarska, Agata Skiba, Justyna Sosnowska, Ewelina Krzywicka, Zuzanna Czyżnielewska, Natalia Mikosz, Paulina Cała, Magdalena Piotrowska.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved