Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Siatkarze z Hajnówki bliżej I ligi

II liga: Siatkarze z Hajnówki bliżej I ligi

Drużyna Pronaru Hajnówka wygrała w poniedziałek trzeci mecz z Pekpolem Ostrołęka i awansowała do decydującej fazy walki o I ligę. Teraz Pronar czeka z kim zagra o awans.

Po dwóch dosyć łatwych zwycięstwach we własnej sali w trzecim meczu w Ostrołęce hajnowianie do zwycięstwa potrzebowali aż pięciu setów.

Rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 1:0, ale Pronar w następnych dwóch setach pokazał, kto jest głównym faworytem do awansu. Podopieczni Pawła Blomberga wygrali do 18 i 22. W czwartym starciu mieli już nawet kilka punktów przewagi, ale nie potrafili zakończyć meczu. W końcówce tej partii nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki i przegrali. W decydującym secie przy stanie 3:2 dla gospodarzy Pronar zdobył cztery punkty i tej przewagi hajnowianie nie oddali do końca.

W ostatniej fazie walki o I ligę Pronar zagra z Jokerem Piła albo AZS-em Zielona Góra. W rywalizacji tych zespołów jest remis 2:2, a decydujący mecz odbędzie się dziś. Ze zwycięzcą z tej pary Pronar będzie rywalizował także do trzech wygranych, a lepszy zespół zapewni sobie awans do I ligi.

Mamy nadzieję, że podtrzymamy passę z play-off i nie przegramy żadnego meczu – mówi Bazyl Stepaniuk , prezes Pronaru. – Tę rywalizację także chcemy zakończyć po trzech meczach i po roku wrócić do I ligi.

Pierwsze mecze (10 i 11 maja) odbędą się w sali rywali, natomiast kolejne zaplanowane są w Hajnówce.

Pekpol Ostrołęka – Pronar Hajnówka 2:3

(25:22, 18:25, 22:25, 25:23, 11:15)