Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Hiszpania: Murcia lepsza od Icaro Alaro

Hiszpania: Murcia lepsza od Icaro Alaro

W pierwszym meczy finałowego play-off Superligi hiszpańskiej kobiet, Grupo 2002 Murcia pokonało Icaro Alaro Palma de Maiorca 3:1. Mecz odbył się w Murcii, a następne dwa spotkania play-off "do 3 zwycięstw", grane będą w Palma de Maiorca.

Ten sezon rywalizacji pań w Hiszpanii, przebiegał odmiennie, niż poprzedni. Zdecydowanie słabiej niż przed rokiem spisywał się Spar Tenerife Marichal – były zespół Mileny Rosner. Ale z dnia na dzień, pojawiła się w lidze inna siła… tegoroczny beniaminek rozgrywek – Icaro Alaro Palma de Maiorca, poczynił spore wzmocnienia, i zgłosił aspiracje do mistrzostwa kraju. W klubie tym grają między innymi Dorota Świeniewicz i Kinga Maculewicz.

Walka bezpośrednia i korespondencyjna, toczy się od początku zesonu właśnie pomiędzy zespołami z Murcii i z Majorki. W fazie zasadniczej Grupo przegrało tylko 2 z 22 spotkań. Icaro Alaro poniosło 4 porażki. W II fazie rozgrywek – fazie grupowej – obydwa zespoły były niepokonane, odniosły po sześć zwycięstw, a nieco lepsze wrażenie zostawiła po sobie drużyna Icaro Alaro, ktora straciła w tych sześciu meczach tylko dwa sety. Siatkarki Grupo straciły o jeden set więcej.

Teraz czas na finał. Na bezpośrednią rywalizację najlepszych drużyn o tytuł mistrzowski…

Pierwszy, rozegrany w Murcii mecz, zdominowały gospodynie, wygrywając 3:1. Teraz rywalizacja przenosi się na dwa mecze do Palma de Maiorca (2 i 3 maja).