Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Dwa awanse będzinian jednego sezonu albo… żaden

Dwa awanse będzinian jednego sezonu albo… żaden

W minionym weekendzie drugi zespół MKS MOS Będzin wygrał finałowy turniej o prawo gry w II lidze rozgrywany we własnej hali, ale nie jest jeszcze pewny czy na pewno zagra w tej lidze.

Wszystko zależy od tego, czy MKS MOS grający w II lidze, awansuje do I.

W sobotę MKS uczynił ku temu kolejny krok. W Ropczycach pokonał 3:0 (i 3:0 w stosunku meczy) w finale 4. grupy Błękitnych. Teraz pozostaje im tylko walka w barażach z MKS Sudety Kamienna Góra, który wygrał w finale w gr. 2 z Czarnymi Rząśnia 3:1. Pierwsze mecze barażowe odbędą się 10 i 11 maja u gospodarza z gr. 2, a rewanż za tydzień w Będzinie.Zespół z Będzina co roku przybliża się do awansu do I ligi. Rok temu brakowało bardzo nie wiele. Będzinianie przegrali dopiero po 5 spotkaniach, a w decydującym meczu 3:2 z Orłem Międzyrzecze.

Natomiast drugi zespół MKSu MOS do walki o awans do II ligi przystąpił z 3. miejsca po rundzie zasadniczej, a w finałach III ligi śląskiej zajął 2. miejsce zaraz po Volleyu Rybnik. Na kolejnych szczeblach rozgrywek MKS wygrał półfinałowy turniej w Żaganiu, pokonując gospodarzy WKS Sobieski (3:2), MMKS-Kędzierzyn Koźle (3:1) oraz KS Gwardia II Wrocław (3:1). Zwycięzca tej grupy był gospodarzem w finale, więc kolejny turniej odbył się w Będzinie. Na początek turnieju gospodarze pokonali zespół Grześki Kalisz 3:1, a Kęczanin Kęty przegrał 3:1 z Białą Podlaską. W drugim dniu znowu wygrywały te same zespoły tyle że po 3:2. Biała Podlaska z Grześkami Kalisz, a Będzin z młodym zespołem z Kęt. W decydującym o kolejności w grupie spotkaniach Grześki Kalisz zajęły trzecie miejsce po pokonaniu 3:1 Kęczanina Kęty, a MKS MOS Będzin 3:0 AZS AWF Białą Podlaską.

Zwycięski zespół w którym grają głównie juniorzy trenuje Paweł Dorecki, a w skład wchodzą m.in. Bartosz Tomczyk, Marcin Kantor, Zbigniew Syguła, Łukasz Roch, Mariusz Roch, Marcin Jasik, Marcin Malinowski, Emilian Szkulik, Łukasz Jędruch, Gabriel Majka, Tobiasz Raczek, Łukasz Gębka, Bartosz Chrzanowski, Jakub Muchajer oraz Przemysław Potrawa.

Dodajmy jeszcze że awans obu zespołów będzińskiego MKSu byłby wspaniałym sukcesem klubu i uświetniłby rocznicę 650-lecia nadania praw miejskich Będzinowi.

Autor: Artur Trela (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved