Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bielszczanki przed trudnym zadaniem

Bielszczanki przed trudnym zadaniem

Wnioskując na podstawie ostatnich spotkań bielszczanek w medalowej strefie LSK, trudno przypuszczać, aby rywalizacja o brąz miała ulec przedłużeniu.

„Finał pocieszenia” bielskie siatkarki rozpoczęły od dwóch meczów przed własną publicznością i bez wątpienia nie były to spotkania udane. Po porażce w decydującym meczu o awans do finału z Farmutilem Piła, postanowiono o zastosowaniu „terapii wstrząsowej”.Rezygnacja szkoleniowca Wiktora Kreboka nie przyniosła jednak spodziewanych efektów. Winiary dwukrotnie, i trzeba przyznać bardzo pewnie, zwyciężyły w hali przy ulicy Rychlińskiego. Do wyłonienia triumfatora w obu konfrontacjach potrzebne były cztery sety i to kaliszanki zachowały więcej przysłowiowej „zimnej krwi”. Niewątpliwie zademonstrowały również znacznie większą determinację i wolę walki, co podkreśliła kapitan bielskiego zespołu Milena Sadurek po drugim spotkaniu serii.

Widać wyraźnie, że bielszczanki „siadły” psychicznie i to akurat dziwić specjalnie nie powinno. Cel na rozgrywki był zdecydowanie inny, a zestawu finałowego bez BKS Aluprof mało kto się spodziewał. Czy bielszczanki stać będzie na ostatni zryw i pełne zaangażowanie w walkę o najmniej cenny z medali? – Gra się do trzech zwycięstw, jedziemy do Kalisza i spróbujemy tam zaryzykować. Jeśli będziemy grać z zaangażowaniem i po meczu nie będziemy mogli sobie nic zarzucić, to głęboko wierzę, że wrócimy do Bielska na piąty mecz – powiedział Mariusz Wiktorowicz, tuż po drugiej porażce w rywalizacji o 3. miejsce.

Jak te słowa przełożą się na obrót boiskowych wydarzeń trudno wyrokować. Sezonu na pewno nie będzie można oceniać w kategorii pozytywu, ale brązowe medale byłyby chociaż częściową rekompensatą za ogrom pracy włożony w walkę „na froncie” ligowym i pucharowym. Być może nieprzyzwyczajone do roli „skazanych na pożarcie”, siatkarki Aluprofu zagrają bez żadnej presji, z wiarą w odwrócenie losów bielsko-kaliskiej rywalizacji.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved