Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aluprof chce budować mocny zespół

Aluprof chce budować mocny zespół

W BKS Aluprof szykują się duże zmiany. Jeżeli plany działaczy powiodą się, do bielskiej drużyny mają wkrótce trafić Eleonora Dziękiewicz i Anna Podolec oraz Czeszka Helena Horka. Nowym trenerem ma zostać z kolei Jerzy Matlak.

Działacze i główny sponsor klubu są bardzo rozczarowani wynikami zespołu, który miał zdobyć Puchar Polski i awansować do finału ligi. Żadnego z tych celów nie udało się osiągnąć.

Największe szanse na trenerski angaż ma Jerzy Matlak, który z Farmutilem Piła walczy teraz przeciw Muszyniance o mistrzostwo Polski. W przeszłości zdobył już z bielszczankami mistrzostwo i Puchar Polski. Jego akcje stoją wyżej od Igora Prielożnego z Winiar, czy Wiesława Popika z Dąbrowy Górniczej, których kandydatury są również rozważane. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy w przyszłym tygodniu, po powrocie z urlopu prezesa Czesława Świstaka.Duże zmiany zajdą w drużynie. Odejdą: Edyta Kucharska, Beata Strządała i Iwona Waligóra. – Chcemy sprowadzić z Winiar Horkę i Dziękiewicz. Klub z Kalisza boryka się z problemami finansowymi, a my możemy zaproponować im stabilność – wyjawił Maciej Mąka, wiceprezes BKS i dyrektor finansowy firmy Aluprof. – Z Rosji powraca Anna Podolec i mam nadzieję, że również nas wzmocni.

Podolec dobrze spisywała się w zespole AES Bałakowo. Skończył jej się kontrakt i jeśli Rosjanie nie przedstawią jej nowej umowy, powróci do Polski. – Ania związana jest z Bielskiem. Tutaj zdawała maturę i odnosiła pierwsze sukcesy. Taka siatkarka bardzo nam się przyda – dodał Mąka.

Autor: Leszek Błażyński (sports.pl)

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved