Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zastanawiają się, kto odejdzie następny

Zastanawiają się, kto odejdzie następny

Po Gierczyńskim i Gacku trzecim zawodnikiem opuszczającym AZS jest Marcin Wika który zagra w Resovii Rzeszów. Ekipa, która niespodziewanie osiągnęła jedne z największych sukcesów w historii AZS-u przestała praktycznie istnieć

Straciliśmy już trzech zawodników, a może się tak zdarzyć że stracimy dwóch, czy trzech kolejnych – mówi wyraźnie rozgoryczony trener Radosław Panas.

To, że AZS opuszczą Krzysztof Gierczyński i Piotr Gacek wiadomo było już od tygodni. Pierwszy, co wcale nie dziwi nie odmówił mistrzom Polski z Bełchatowa, którzy w przyszłym sezonie planują podbić Europę. Gierczyński otrzymał z kolei propozycję nie do odrzucenia z Resovii Reszów. Klub z Podkarpacia, który ma do dyspozycji ogromne pieniądze (ponoć około 10 milionów złotych) i wygrał także licytację o Marcina Wikę (umowa została podpisana w piątek).Miałem tylko dwie opcje, albo Częstochowa, albo Rzeszów – tłumaczy Wika. – AZS wyraził chęć, żebym został w tej drużynie. W Resovii jednak było od razu widać ruchy transferowe oraz to, że jest budowana silna drużyna. W Częstochowie nic takiego się nie działo. Do tego działacze Resovii dali mi krótki czas na odpowiedź i nie chciałem zwlekać, ryzykować. Gdybym się nie zdecydował, zamknąłbym sobie jedną furtkę.

Śladem Wiki może podążyć kolejny z filarów częstochowskiej drużyny – Paweł Woicki. Rozgrywający ma również atrakcyjną propozycję z Jastrzębskiego Węgla i wiele wskazuje na to, że w Częstochowie grał nie będzie. Podobnie jak Robert Szczerbaniuk, którego kusi Jastrzębski Węgiel i ZAK Kędzierzyn Koźle.

Nasi prezesi rozmawiają z zawodnikami, ale wygląda na to, że nie za bardzo skutecznie – komentuje trener Radosław Panas. – Mój plan był taki, żeby zatrzymać większość ludzi i ewentualnie dokupić dwóch, trzech. Niewiele z tego wychodzi. Póki co straty są zdecydowanie większe.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved