Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarki rozpoczynają zgrupowanie kadry

Siatkarki rozpoczynają zgrupowanie kadry

W poniedziałek w porze obiadowej w Szczyrku rozpoczyna zgrupowanie kadra Polski siatkarek. Jest to bezpośrednie przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, które nasze panie rozegrają w Japonii.

Docelowo na zgrupowanie powołanie otrzymały: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Skorupa, Mariola Zenik, Agata Sawicka, Maria Liktoras, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bednarek, Berenika Tomsia, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Podolec, Milena Rosner, Anna Barańska, Karolina Ciaszkiewicz, Klaudia Kaczorowska, Anna Woźniakowska.

Część zawodniczek kończy jeszcze rywalizację w ligach i będzie dojeżdżać sukcesywnie po ich zakończeniu. Zgrupowanie to potrwa do niedzieli, 11 maja, kiedy to nasza reprezentacja wyleci do Japonii, by walczyć o olimpijską kwalifikację.Dlaczego rozpoczęliście zgrupowanie w Szczyrku tak wcześnie? Wcześniej mówił Pan, że chce zacząć treningi z kadrą ok. 3 maja…

Marco Bonitta: Rozpoczęliśmy zgrupowanie jedynie oficjalnie, ale nie zaczęliśmy jeszcze treningów, ponieważ w tej chwili w Szczyrku jest tylko kadra szkoleniowa (uśmiech). Pierwsze zawodniczki przyjadą w środę (30 kwietnia) popołudniu.

Czy ma Pan już jakiś plan na pierwsze dni zgrupowania?

W tej chwili trudno mówić o konkretnych planach, ponieważ nie wiem jeszcze ile zawodniczek będę miał do dyspozycji, a od tego wiele zależy. Myślę, że zaczniemy od przypomnienia sobie jak się trenuje i gra wspólnie. Musimy znowu poczuć ducha zespołu (śmiech). Zaczniemy spokojnie w środę popołudniu z pierwszą częścią drużyny.

* Rozmawiała Joanna Majtyka – Reprezentacja.net

źródło: inf. prasowa, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved