Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Raz jedni, raz drudzy – zagrają więc po raz piąty

Raz jedni, raz drudzy – zagrają więc po raz piąty

W weekend powtórzył się scenariusz z dwóch poprzednich spotkań z Zielonej Góry. Najpierw triumfowali goście, dzień później pewnie zwyciężył Joker.

W sobotę zielonogórzanie wykorzystali słabość gospodarzy i wygrali w czterech setach. Miejscowi popełnili masę błędów i fatalnie grali w ataku. Z kolei goście zaskoczyli pilan mocną zagrywką, dzięki czemu odrzucili ich od siatki. To dało znakomity skutek.

Już w pierwszym secie goście spokojnie budowali przewagę i prowadzili kilkoma "oczkami”. Na nic zdały się roszady gospodarzy, bo zielonogórzanie pewnie wygrali do 19.

Drugiego seta udanie rozpoczęli z kolei pilanie. Potem akademicy mozolnie odrabiali straty, a po chwili Stelmet wyszedł na prowadzenie. W końcówce miejscowi wypracowali jednak czteropunktową przewagę i utrzymali ją do końca. Dwie kolejne partie przebiegały pod dyktando akademików. Co prawda na początku trzeciej odsłony prowadzili rywale, ale kiedy zielonogórzanie uspokoili grę, przeciwnik nie miał nic do powiedzenia.

Zielonogórzanie ostrzyli sobie apetyty na sukces również w niedzielę. Początek meczu to potwierdzał. Akademicy grali swoje i pilanie byli bezradni. Było już 24:21, gdy coś siadło w trybach. – Mieliśmy Jokera na widelcu, ale nie potrafiliśmy go dobić – mówił po meczu grający trener Stelmetu AZS UZ Tomasz Paluch . – Gdy grają dwa równorzędne zespoły, każdy błąd słono kosztuje.

To był przełomowy moment. Joker złapał wiatr w żagle, a akademicy się pogubili. W kolejnych odsłonach kontakt trzymali tylko do połowy partii, potem następował odjazd gospodarzy. – Po przegranym pierwszym secie z zawodników zeszło powietrze – tłumaczył szkoleniowiec AZS.

Joker Piła – AZS UZ Zielona Góra 1:3

(19:25, 25:21, 19:25, 15:25)

Joker Piła – AZS UZ Zielona Góra 3:0

(26:24, 25:19, 25:18)

stan rywalizacji play-off: 2:2

źródło: Gazeta Lubuska