Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Błaszczyk: Marzy nam się gra o piąte miejsce

Rafał Błaszczyk: Marzy nam się gra o piąte miejsce

- Marzy nam się gra o piąte miejsce, które gwarantuje grę w europejskich pucharach. Strefa medalowa to trochę za wysokie progi, zwłaszcza dla beniaminka - mówi trener Impelu Gwardii Wrocław Rafał Błaszczyk, który w sobotę awansował ze swoim zespołem do PlusLigi Kobiet.

Gwardia nie zawiodła na parkietach I ligi, w sezonie przegrała tylko dwa mecze (oba z Wisłą Kraków). W play-off była już nie do powstrzymania. Najpierw w półfinale wygrała 3:0 z Sokołem Chorzów, by w finale w takim samym stosunku pokonać Wisłę Kraków. Awans stał się faktem po sobotnim meczu w Krakowie, wygranym przez gwardzistki 3:2.

Co było dla Pana największym wyzwaniem przed startem I-ligowego sezonu?Myślę, że właśnie świadomość celów. Od początku mówiliśmy, że interesuje nas tylko awans. To z jednej strony mobilizowało, ale mogło w decydującym momencie wprowadzić dodatkową presję. Na szczęście udało się jej uniknąć. Drugi problem, przed jakim stanąłem ja i zespół, to osiągnięcie najwyższej formy na play-off. Bo my już wcześniej graliśmy bezbłędnie, przegrywając w rundzie zasadniczej tylko dwa razy z Wisłą. Potem kolejno zwyciężyliśmy w piętnastu spotkaniach, to musiało robić wrażenie na rywalach. W play-off Sokoła i Wisłę ograliśmy po trzy zero, nie przegrywając ani razu. Tym samym formę utrzymaliśmy na kluczową końcówkę sezonu. W trakcie sezonu istniał też problem natury logistycznej. Joasia Kaczor kończyła studia w Stanach Zjednoczonych, do zespołu dołączyła już w trakcie sezonu. Z kolei Zuzia Efimienko na co dzień trenowała z SMS-em i tylko dojeżdżała na mecze. Na szczęście te wszystkie przeciwności udało się przezwyciężyć i na parkiecie nie było widać żadnych problemów ze zgraniem.

Myślicie już o nowym sezonie?

Powoli tak, wiadomo, że nie chcemy być chłopcem do bicia. Marzy nam się gra o piąte miejsce, które gwarantuje grę w europejskich pucharach. Strefa medalowa to trochę za wysokie progi, zwłaszcza dla beniaminka. Ale piąte miejsce jest takim realnym celem, pod warunkiem wzmocnienia zespołu.

więcej na: www.gazeta.pl

*autor tekstu: Jakub Michalak, Gazeta Wyborcza Wrocław

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved