Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pro A mężczyzn: Paris Volley o krok od obrony mistrzostwa

Pro A mężczyzn: Paris Volley o krok od obrony mistrzostwa

Zawodnicy Paris Volley są na najlepszej drodze do zdobycia trzeciego z rzedu mistrzostwa. W pierwszym meczu finałowym pokonali Stade Poitevin VB Poitiers. Gra toczy się do dwóch wygranych.

Przed meczem zawodnik Poitiers, Oliver Kieffer deklarował: Nie poddamy się łatwo! I słowa dotrzymał. Zdecydowanym faworytem finału jest walcząca o trzeci tytuł z rzędu drużyna z Paryża. Przeciwnicy postawili im jednak trudne warunki i o zwycięstwie zadecydował dopiero tie – break.

Mauricio Paes, trener Paris Volley, przyznał, że Patrząc na cały ten rok, udział w finale już jest dla nas sukcesem. Nie oznacza to, że paryżanie oddadzą łatwo złoto: Ale skoro już tu jesteśmy, chcemy postawić kolejny krok i zdobyć ten medal. Wiemy, że Poitiers jest w znakomitej formie. Muszą jednak zagrać bardzo dobrze, żeby nas pokonać – dodał.Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami od prowadzenia Paris Volley. Zawodnicy ze stolicy triumfowali w dwóch pierwszych setach, odpowiednio do 21 i 24. Kolejne dwie partie należały już jednak do przeciwników, którzy gładko wygrali do 18 i 22. O losach pierwszego meczu finałowego zadecydować miał tie – break. Jak przystało na finał ligi, dostarczył on wielu emocji. Ostatecznie, po zaciętej walce triumfowali broniący tytułu paryżanie (18:16).

Po meczu kapitan drużyny z Paryża, Rafaël Redwitz, przyznał, że to dla nich cenna wygrana: To mały krok do obrony tytułu. Dziś tak naprawdę to rozegraliśmy trzy różne mecze. Pierwsze dwa sety były znakomite w naszym wykonaniu, w kolejnych dwóch Poitiers poprawiło grę i to oni dominowali. A na koniec tie – break, w którym wszystko trzeba zaczynać na nowo. Ten mecz mógł się zakończyć zupełnie inaczej. O wyniku zadecydowały tak naprawdę dwie piłki. Pomimo wygranej, zawodnicy Paris Volley nie popadają w hurraoptymizm: Musimy jednak uważać i nie lekceważyć przeciwnika, bo w półfinale zawodnicy Poitiers pokazali, że są silni. Mecz w Paryżu będzie trudny i możemy go przegrać. Dobrze więc, że dziś udało nam się zwyciężyć – zakończył.

Kolejny mecz rozegrany zostanie w Paryżu 3 maja. Tytuł zdobędzie drużyna, która dwukrotnie pokona przeciwnika.

Stade Poitevin VB Poitiers – P.U.C. Paris Volley 2:3

(22:25, 24:26, 25:18, 25:21, 16:18)

stan rywalizacji: 1:0 dla Paris Volley

Zobacz również:

Wyniki rundy play-off Pro A mężczyzn

źródło: inf. własna, lnv.fr, sport365.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved