Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A kobiet: 13. tytuł dla RC Cannes

PRO A kobiet: 13. tytuł dla RC Cannes

Zgodnie z przewidywaniami, 13. tytuł zdobyły siatkarki Cannes, które dwa tygodnie temu zdobyły także Puchar Francji. Za niespodziankę można uznać porażkę podopiecznych Yan Fanga pierwszym meczu.

Dominacja RC Cannes w lidze francuskiej trwa od wielu lat. W tym sezonie drużyna ta na krajowym parkiecie tylko raz poznała smak porażki. Miało to miejsce podczas pierwszego meczu finału. W odróżnieniu od męskiej ligi, w kobiecej stawka nie jest już tak wyrównana i na krajowej arenie liczy się tylko jeden zespół. Drużyna Cannes co roku budowana jest z myślą o występie w Lidze Mistrzyń. Nie dziwi zatem, że od lat wszystkie krajowe trofea zdobywane są przez tą drużynę. Podobnie było w tym roku.

W rozegranym dwa tygodnie temu finale Pucharu Francji, RC Cannes pokonało 3:0 U.S.S.P. Albi Volley-Ball. W ten weekend rozegrane zostały finałowe spotkania PRO A kobiet.

Niespodzianką nazwać można rezultat otwierającego finałową rywalizację spotkania. Druga po rundzie zasadniczej drużyna, A.S.P.T.T. Mulhouse po zaciętym meczu pokonała faworyzowane przeciwniczki 3:2. Kolejne mecze w Cannes pokazały, że był to „wypadek przy pracy”. Podopieczne Yan Fanga, zarówno w sobotę jak i w niedzielę pokonały przeciwniczki, nie tracąc ani seta. Przebieg obu spotkań był niemal identyczny – dominacja Cannes od pierwszej do ostatniej akcji. Wystarczy powiedzieć, że zawodniczkom Mulhouse jedynie w dwóch setach udało się zdobyć więcej niż 20 punktów. Dla RC Cannes to już 13. tytuł mistrzyń Francji, a 11. z kolei.

W drużynie mistrzyń występuję siatkarka polskiego pochodzenia – Anna Rybaczewski.