Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Czy Płomień zagaśnie?

PLS: Czy Płomień zagaśnie?

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji, Maciej Adamiec, zwrócił się z apelem do prezydenta Sosnowca, Kazimierza Górskiego, o podjęcie działań w celu ratowania klubu sportowego Płomień Sosnowiec.

Przyszłość tego wielce zasłużonego klubu jest zagrożona. Czasu na ratowanie ikony Sosnowca pozostało niewiele. 30 czerwca grupa kapitałowa Piotra Hałasika zakończy sponsorowanie klubu, ale już 5 maja ma zapaść decyzja, czy Płomień wystartuje w kolejnym sezonie PLS. Na ofertę sprzedaży klubu za symboliczną złotówkę nie odpowiedział nikt z Sosnowca. Pojawiły się zgłoszenia z kraju, ale nie są to oferty konkretne.

Pod apelem do prezydenta Sosnowca podpisuje się wielu radnych. Nie chodzi nam o to, by miasto przejęło klub. Chcemy natomiast, żeby prezydent w trybie pilnym spotkał się z zarządem Płomienia, jego właścicielem, ludźmi dobrej woli, biznesmenami, kadrą menadżerską z sosnowieckich firm, by spróbować znaleźć sposób na finansową zapaść. Wierzę, że jest jeszcze szansa na znalezienie sponsora lub sponsorów – mówi Maciej Adamiec i dodaje: – Nie mogę sobie wyobrazić Sosnowca bez meczów Płomienia.Los Płomienia leży na sercu wszystkim sympatykom sportu w Sosnowcu. W ostatnim sezonie nasi siatkarze zdobyli powszechne uznanie. Skazani przez fachowców na degradację, zaskoczyli wszystkich – pokazali na parkiecie ogromną determinację i utrzymali miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki. Jeśli nie znajdzie się sponsor, miejsce, które siatkarze Pomienia dosłownie wywalczyli, zostanie sprzedane.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved