Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Mistrzostwa Polski Politechnik dla siatkarzy z Warszawy

Mistrzostwa Polski Politechnik dla siatkarzy z Warszawy

W sobotnie popołudnie zakończyła się rywalizacja o MP Politechnik. Po trzech dniach zmagań, najlepsza okazała się Politechnika Warszawa, która w finale pokonała gospodarza turnieju – Politechnikę Śląską 3:1.

Mistrzostwa rozpoczęły się w czwartek 24 kwietnia i trwały do soboty. Zespoły uczelniane Politechnik z całej Polski zostały podzielone na cztery grupy, z których, z każdej, po fazie grupowej zostały wyłonione dwie najlepsze. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów.

GRPUA „A”

1.	Politechnika Łódzka
2.	Politechnika Białostocka
3.	Politechnika Poznańska

GRUPA „B”

1. Politechnika Warszawska
2. ZOD Politechniki Wrocławskiej
3. Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków
4. Politechnika Wrocławska

GRUPA „C”

1.	Politechnika Szczecińska
2.	Politechnika Rzeszowska
3.	Politechnika Koszalińska
4.	Politechnika Śląska

GRUPA „D”

1.	Politechnika Gdańska
2.	Politechnika Radomska
3.	Politechnika Częstochowska
4.	Politechnika KrakowskaOd samego początku, bardzo dobrze radzili sobie aktualni Mistrzowie Polski – Politechnika Warszawa, która nie przegrała żadnego spotkania w ciągu trzech dni turnieju.

Zespół pod wodzą trenera Pawła Kozłowskiego, w pierwszym meczu pokonał AGH Kraków 2:1. W tym spotkaniu zawodnicy pokazali, że są silni psychicznie. Przegrywając w tie-breaku 2:8, potrafili zebrać siły i wygrać 15:12.

Po pierwszym meczu, który był dosyć nerwowy uwierzyliśmy, że skoro udało się wygrać takie spotkanie, to wszystko jest możliwe. – podsumował pierwszy mecz, kapitan teamu z Warszawy, Marcin Malicki, który swoim doświadczeniem z ekstraligowych parkietów, pomógł kolegom z uczelni. Z pewnością ciekawostką jest, że popularny „Malik”, jako nominalny środkowy, wspierał zespół w… przyjęciu.

472.jpgW kolejnych meczach fazy grupowej, warszawianie pokonali Politechnikę Wrocławską 2:1 oraz Politechnikę Rzeszowską 2:0, co dało im awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów, gdzie trafili na Politechnikę Szczecińską. Siatkarze z północy Polski, również nie sprostali bardzo dobrze dysponowanej Politechnice Warszawa i przegrali 0:2. – W ćwierćfinale spotkaliśmy się z Politechniką Szczecińską mecz na początku był wyrównany, ale trzeba podkreślić, że wszyscy zagrali z dużym zaangażowaniem i udało się… Wygraliśmy 2: 0. Po tym meczu byliśmy już w czwórce, trafiając na Politechnikę Częstochowską. – relacjonuje Marcin Malicki.

Półfinały rozegrane zostały w sobotnie przedpołudnie o godzinie 9. Z pewnością tak wczesna pora, nie była najlepsza dla zawodników obu drużyn. – Pokazaliśmy, że mimo wczesnej pory potrafimy się zmobilizować. Było to jedno z lepszych spotkań, stojące na dobrym poziomie. Pokazaliśmy w tym meczu bardzo dobrą grę blokiem, co chyba było kluczem do sukcesu. – podkreśla kapitan warszawian. Mecz ten zakończył się podobnie, jak piątkowy ćwierćfinał ze Szczecinem 2:0.

Z drugiej pary Politechnika Poznańska – Politechnika Śląska do finału awansował gospodarz turnieju – Politechnika Śląska.

Finał grany był już systemem do trzech zwycięstw. – Przed tym meczem nie trzeba było nikogo mobilizować. Cała drużyna była tak zdeterminowana, że mimo przegranego trzeciego seta, nikt ani przez chwile nie zwątpił, że uda nam się sięgnąć po Mistrzostwo Polski. – komentuje Marcin Malicki. Finałowa potyczka stała na dobrym poziomie, jednak bardzo dobrze dysponowana Politechnika Warszawa nie dała szans rywalom. W tym meczu, trener Kozłowski dał szansę pogrania całej „12” i wszyscy pokazali, że prezentują, dobry równy poziom. Politechnika Warszawa pokonała Politechnikę Śląską 3:1. Po ostatnim gwizdku sędziego, cały zespół mógł cieszyć się z Mistrzostwa Polski Politechnik. Wszyscy zasługiwali na pochwałę, ale organizatorzy uhonorowali indywidualnie dwóch siatkarzy z Warszawy. MVP turnieju został Krzysztof Jeziorowski, a nagrodę dla najlepiej rozgrywającego otrzymał Krzysztof Getko.

Muszę przyznać, że o zdobyciu mistrzostwa, zadecydowała bardzo dobra atmosfera w naszej drużynie. Chłopaki dobrze mnie przyjęli i pokazali, że atmosfera, to połowa sukcesu. Dużą rolę odegrał też trener Paweł Kozłowski, który potrafił odpowiednio zareagować w ciężkich sytuacjach. – podsumował Marcin Malicki.

Skład Mistrzów Polski Politechnik 2008:

Krzysztof Getko – rozgrywający (Wydział Mechatroniki)
Radosław Sosnowski(Wydział mechaniki energetyki i lotnictwa)
Jan Baliński (kolegium nauk społecznych i administracji)
Jacek Koźmian (Wydział mechaniki energetyki i lotnictwa)
Paweł Zackiewicz (Wdział inżynierii lądowej)
Łukasz Grobelny (Wydział inżynierii lądowej)
Adam Mazur (Wydział Fizyki)
Krzysiek Jeziorowski – MVP (Wydział Elektryczny)
Przemek Tomkiewicz (Wydział Inżynierii Środowiska)
Filip Lipowski (Wydział Elektryczny)
Kamil Wyszyński (Wydział samochodów i maszyn roboczych)
Marcin Malicki - kapitan (Wydział Inżynierii Materiałowej)

trener: Paweł Kozłowski

Droga do Mistrzostwa Politechniki Warszawa:

Faza grupowa:

Politechnika Warszawa – AGH Kraków 2:1
Politechnika Warszawa – Politechnika Wrocławska 2:1
Politechnika Warszawa- Politechnika Rzeszowska 2:0

Ćwierćfinał:

Politechnika Warszawa – Politechnika Szczecińska 2:0

Półfinał:

Politechnika Warszawa-Politechnika Częstochowa 2:0

Finał:

Politechnika Warszawa –Politechnika Śląska  3:1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved