Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga hiszpańska: Mallorca mistrzem

Liga hiszpańska: Mallorca mistrzem

Zaledwie trzech meczów potrzebowali gracze Marcelo Mendeza aby zdobyć trzeci z rzędu złoty medal hiszpańskiej ligi. Mallorca w żadnym z finałowych meczów nie straciła nawet seta.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie po swojej myśli, schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7. Był to jednak tylko początkowy zastój w grze mistrzów kraju. Mallorca odrobiła straty, wychodząc na prowadzeniu 16:14, głównie za sprawą świetnej gry Ibana Pereza. W końcówce podwójny blok Molto i Falasci wyprowadził zespół na prowadzenie 23:20 i pewne zwycięstwo 25:22. Druga odsłona ponownie układała się po myśli Almerii, dobry mecz rozegrał Fredy Cedeno. Gospodarze prowadzili 16:12, jednak Falasca wraz z Perezem wzięli sprawy w swoje ręce i na tablicy bardzo szybko pojawił się wynik 21:21. Asa serwisowego dołożył Perez i to Mallorca ponownie cieszyła się ze zwycięstwa 25:23. Ostatni set był już zwięczeniem dzieła. Mallorca zagrała pewnie od pierwszej do ostatniej piłki, zwyciężając 25:21 i zdobywając mistrzostwo kraju.

Znakomite spotkania rozegrali libero obydwu zespołów. Alexis Gonzalez i Alexis Valido zanotowali 93% skuteczności w przyjęciu, z czego Valido aż 74% przyjęcia perfekcyjnego. Mallorca zagrała lepiej blokiem, zatrzymując rywali na siatce dziewięciokrotnie, przy czterech blokach Almerii. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Iban Perez, który zdobył 23 punkty przy skuteczności w ataku 71%. Nowy rozgrywający bełchatowskiej Skry zdobył w całym spotkaniu 4 punkty (po dwa blokiem i kiwką).

To był zacięty i wyrównany mecz – powiedział trener Mallorci, Marcelo MendezAlmeria w trzecim spotkaniu zagrała na miarę finału ligi. – Zdobycie tego mistrzostwa było łatwiejsze niż się spodziewaliśmy – dodał środkowy bloku, Jose Luis Molto. – Mam nadzieję, że ten tytuł zwiastuje tak dobry rok w reprezentacji, jakim był poprzedni.

Unicaja Arukasur Almeria – Portol Drac Palma de Mallorca 0:3

(22:25, 23:25, 21:25)