Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zdecyduje piąte spotkanie w Mogilnie

II liga: Zdecyduje piąte spotkanie w Mogilnie

Siatkarki Sokoła Mogilno odniosły jedno zwycięstwo w Poznaniu. Po czterech meczach walki o utrzymanie się w II lidze remisują z AZS AWF II 2:2. O tym, kto opuści szczebel centralny zadecyduje piąte spotkanie.

Mogilnianki po zwycięstwie i porażce we własnej hali, jechały do Wielkopolski z ogromnymi obawami. Musiały wygrać przynajmniej jedno spotkanie, aby marzyć o zachowaniu drugoligowego bytu. Sokolanki znakomicie rozpoczęły sobotnią potyczkę. Bardzo pewnie triumfowały w pierwszych dwóch partiach. Zacięta walka była jedynie w trzecim secie, w której akademiczki zmarnowały piłki setowe.

Moje podopieczne miały tylko jeden dzień odpoczynku po dwóch ciężkich bojach w środę i czwartek. Spisały się świetnie, choć miały ułatwione zadanie. Do Mielca z pierwszym zespołem AZS AWF Poznań pojechały bardzo skuteczne Karolina Wiśniewska i Kinga Zielińska – powiedział Jerzy Pater, trener Sokoła.

Na rozgrzewce przed niedzielnym pojedynkiem kostkę „podkręciła” Natalia Sikorska. Mogileńskie siatkarki – pomimo osłabienia – miały ogromną szansę na wygranie pierwszego seta. Niestety, nie wykorzystały trzech piłek setowych. Po słabszej drugiej partii, wygrały trzeciego seta. W czwartym wyraźnie lepsze były gospodynie.

Tym razem skuteczniejsze były przeciwniczki. Mecz mógłby się inaczej ułożyć, gdybyśmy zwyciężyli w pierwszym secie – podkreślił Pater. – Decydujące piąte spotkanie odbędzie się w naszej hali. Nie doszliśmy jeszcze do porozumienia, kiedy mecz zostanie rozegrany.

W przypadku wygranej sokolanki w barażach o utrzymanie się w rozgrywkach. Zagrają dwumecz z jednym z czterech zespołów, które zajęły drugie miejsca w finałowych turniejach III ligi.

AZS AWF II Poznań – Sokół Mogilno 0:3

(22:25, 18:25, 26:28)

AZS AWF II Poznań – Sokół Mogilno 3:1

(29:27, 25:21, 20:25, 25:18)

stan rywalizacji play-off: 2:2

źródło: Gazeta Pomorska