Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czas na trenera i rozgrywającego

Czas na trenera i rozgrywającego

Zespół Asseco Resovii z dnia na dzień rośnie w siłę. W tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa drugiego rozgrywającego i trenera. Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu kontrakt w Rzeszowie podpisze kolejny z wicemistrzów Polski, rozgrywający Paweł Woicki.

W miniony piątek dwuletnie umowy z Asseco Resovią oficjalnie już parafowali Marcin Wika i Krzysztof Gierczyński. Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu kontrakt w Rzeszowie podpisze kolejny z wicemistrzów Polski, rozgrywający Paweł Woicki.

W sobotę odbyło się spotkanie zarządu i Rady Nadzorczej Asseco Resovii. – Podsumowaliśmy od strony finansowej Fina Four Challenge Cup oraz wstępnie miniony sezon i oceniliśmy zawodników. Nie było natomiast mowy o nowych personaliach czy też budżecie na nowy sezon – informuje prezes Asseco Resovii, Adam Rusinek. W tym tygodniu spodziewany jest w Rzeszowie serbski szkoleniowiec Ljubomir Travica (w miniony piątek wywalczył z zespołem Tonno Callipo Vibo Valentia awans do włoskiej Seria A1), który jest głównym kandydatem do objęcia posady trenera Asseco Resovii.Jest to jeden z trzech kandydatów. Niczego bym jednak nie przesądzał, bo on musi zaakceptować nasze warunki i wyrazić zainteresowanie. Zobaczymy jak się sprawy potoczą – dodaje prezes Rusinek. Innym kandydatem do trenerskiego stołka w Resovii jest Rosjanin Władimir Kondra. Wiadmo, że w Rzeszowie zostanie Kubańczyk Ihosvany Hernandez Rivera, który obok Fina Mikko Oivanena (w środę ma się pojawić w Rzeszowie) i Serbów Ivana Ilicia i Aleksandara Mitrovica jest czwartym obcokrajowcem w zespole (12 maja ma zapaść ostateczna decyzja co do przyszłego sezonu PLS).

Z zespołem Asseco Resovii natomiast żegnają się: Karel Kvaśniczka, Piotr Gabrych, Dawid Gunia (wraca po wypożyczeniu do Bełchatowa i ma trafić do Częstochowy). Nie wiadomo też, co będzie z Tomaszem Józefackim (ma ponoć propozycję z Jastrzębia) i Tomaszem Kozłowskim (ze względu na ciągłe kontuzje nosi się z zamiarem zakończenia kariery), bowiem na ich pozycjach w rozegraniu i ataku jest już po trzech zawodników.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved