Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni Pruszcz Gdański w II lidze

Czarni Pruszcz Gdański w II lidze

Od wczoraj zespół Czarnych Pruszcz Gdański jest już oficjalnie zespołem drugoligowym. W decydującym o awansie pojedynku pokonał 3:1 Wikinga Tomaszów Mazowiecki i z kompletem zwycięstw zakończył finałowy turniej o awans do II ligi.

Zanim doszło do najważniejszego meczu turnieju na przeciw siebie stanęły zespoły z Wrocławia i Wołomina. Ich mecz nie wzbudził jednak większego zainteresowania, gdyż był to pojedynek decydujący jedynie o zajęciu trzeciej lub czwartej lokaty. Górą byli wrocławianie, którzy bez większych problemów pokonali Stolarkę 3:1.

Drugie spotkanie zupełnie odmieniło atmosferę panującą na hali, która wypełniła się prawie do ostatniego miejsca. Pojedynek na gardła kibiców obu drużyn zwiastował wielkie emocje. Terminarz zawodów ułożył się tak, że na sam koniec spotkały się dwa niepokonane dotychczas zespoły Czarnych Pruszcz Gdański i Wikinga Tomaszów Mazowiecki. Było więc wiadomo, że bezpośredni awans uzyska zwycięzca meczu, a pokonana drużyna będzie się mierzyła z przedostatnim w lidze drugoligowcem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy pewnie zwyciężyli w pierwszych dwóch odsłonach meczu. Świetnie układała się współpraca na linii rozgrywający-środkowi. Bartosz Głuszak na tyle dobrze wystawiał piłki Maciejowi Smoktunowiczowi , że ten przez pierwsze dwa sety nie pomylił się ani razu w ataku.

W secie trzecim do głosu doszedł zespół z Tomaszowa Mazowieckiego. Coraz trudniejsze zagrywki, uniemożliwiły pruszczanom dobry odbiór, co w konsekwencji przełożyło się na znikomą ilość ataków wyprowadzanych ze środka siatki. Tym samym siatkarze z Wikinga mogli skutecznie ustawiać blok na skrzydłach. Niemoc w ataku Czarnych i świetna gra tomaszowian spowodowała, że ci pierwsi zostali wręcz zdemolowani, przegrywając 14:25.

Zła passa nie trwała jednak długo. W secie czwartym Czarni wrócili do swojej skutecznej gry, a trudna zagrywka Wiktora Chełmińskiego wyprowadziła pruszczan na prowadzenie 24:20. Nieoczekiwanie goście zdołali jeszcze zdobyć trzy punkty z rzędu, głównie za sprawą błędów w ataku Czarnych, ale po chwili sami nie wytrzymali presji. Środkowy Piotr Szmit najważniejszą zagrywkę posłał w siatkę, a gospodarze mogli zacząć świętować awans do drugiej ligi. Zawodnik Wikinga jeszcze po meczu przeżywał we łzach swoje niepowodzenie.

To niewątpliwe ogromny sukces klubu z Pruszcza Gdańskiego, którego sekcja siatkówki istnieje zaledwie drugi rok. W zeszłym sezonie Czarni polegli dopiero w barażach. Drugie podejście do drugiej ligi okazało się niezwykle skuteczne. Czarni wygrali wszystkie osiemnaście spotkań w sezonie i dzięki temu od przyszłego sezonu będą walczyć o ligowe punkty już w wyższej klasie rozgrywkowej.

Nagrodę MVP całego turnieju otrzymał Bartłomiej Mejka , który przez był najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy.

Stolarka Wołomin – Gwardia II Wrocław 1:3

(25:21,17:25,22:25,22:25)

Wiking Tomaszów Mazowiecki – Czarni Pruszcz Gdański 1:3

(20:25, 18:25, 25:14, 23:25)