Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Apel działaczy Sokoła Chorzów

Apel działaczy Sokoła Chorzów

Niezbyt dobre informacje napływają z Chorzowa. W pożarze spłonęła część hali Starochorzowskiego Centrum Sportu „Sokół” mieszczącej się przy ulicy Harcerskiej. Poniżej zamieszczamy apel włodarzy klubu.

Szanowni Państwo!

Już wszyscy Państwo wiedzą o wielkiej tragedii, jaka kilka dni temu wydarzyła się w Chorzowie Starym. Spłonęła część hali sportowej Starochorzowskiego Centrum Sportu „Sokół” Chorzów (dawny K.S. „Azoty”) wraz z wyposażeniem, część dachu, a także najprawdopodobniej naruszona została konstrukcja dachu hali. Hala, na której przez lata dumnie reprezentowały Chorzów piłkarki ręczne czy siatkarki, na której kilka zawodniczek kadry Polski szlifowało swoją formę, będąc niejednokrotnie podporami reprezentacji kraju. To tragiczne zdarzenie jest dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla chorzowskiej młodzieży i chorzowskiego sportu wielkim problemem, ponieważ hala służyła głównie lokalnej młodzieży. Nigdy dla S.C.S. „Sokół” priorytetem w prowadzonej działalności nie było komercyjne wykorzystywanie swoich obiektów sportowych. Zawsze na pierwszym planie stawiana była możliwość ich udostępniania chcącej się sportowo rozwijać chorzowskiej młodzieży, poprzez oddanie jej w godzinach między 8 – 15 do dyspozycji pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 6, Szkole Podstawowej nr 24 czy wcześniej SP nr 27. W późniejszych godzinach, z hali korzystały sekcje siatkarskie S.C.S. „Sokół” oraz przyszkolny młodzieżowy klub piłkarski „Zantka” Chorzów. W sumie podczas każdego dnia, hala sportowa służyła codziennie grupie ponad 300 osób. Wszystkie środki uzyskiwane z komercyjnego wynajmu obiektów „Sokoła”, w tym z hali, zasilały budżet działalności statutowej Klubu i pozwalały finansować koszty funkcjonowania sekcji oraz utrzymania zespołów.W chwili obecnej istnieje realne zagrożenie zaprzestania kontynuowania w przyszłości tej pożytecznej społecznej misji i ograniczenia działalności sportowej tego wielce zasłużonego dla całego regionu Klubu.

My ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby tak się nie stało, jednak same nasze chęci, mogą nie wystarczyć, by przywrócić obiekt po pożarze do normalnego użytkowania, dlatego też z wdzięcznością przyjmiemy jakiekolwiek wsparcie, które pomoże wyremontować halę sportową. Każda przekazana złotówka, każde ręce do pracy, każdy użyczony sprzęt czy przekazany potrzebny materiał – zbliży nas do tego wspólnego, szczytnego celu.

Drodzy Państwo. Tak wiele w dzisiejszych czasach niebezpiecznych pokus czyha na nasze dzieci i młodzież, powodujących groźne uzależnienia. Czyż aktywność fizyczna poprzez sport nie jest dla tego odpowiednią alternatywą i tańszym, skuteczniejszym sposobem na walkę z patologiami i złem tego świata?! Sport uczy pokory, wyzwala w człowieku inne pozytywne cechy, jak ambicję, poświęcenie, pobudza motywację do działania, uczy współżycia w grupie, a także jest doskonałą formą profilaktyki zdrowia. Nie pozwólmy, żeby tego wszystkiego zabrakło tutaj, w biednej i dotkniętej już różnymi innymi problemami dzielnicy naszego Miasta.

Nasza hala od kilkudziesięciu lat wpisywała się w chorzowski krajobraz, niosąc młodzieży i dorosłym radość z uprawiania sportu czy aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Widząc i słysząc zewsząd wyrazy współczucia, a także licząc na Państwa życzliwość i przychylność do wspierania takich przedsięwzięć jak to, wierzymy, że nie zostaniemy sami w ponownym tworzeniu lokalnej społeczności miejsca, gdzie będą mogli znów pograć w piłkę, siatkówkę, spędzić zdrowo swój wolny czas.

Wszystkich, którzy cenią i kochają sport oraz pragną wesprzeć takich „maniaków” jak my, prosimy o kontakt.

Starochorzowskie Centrum Sportu „Sokół”, Chorzów ul. Harcerska 1, tel. 032 2413-361 Paweł Łukasik

W imieniu zarządu S.C.S. „Sokół” Chorzów

Przemysław Reszka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved