Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Slavia coraz bliżej złotego medalu

Słowacja: Slavia coraz bliżej złotego medalu

Jedna wygrana dzieli siatkarki Slavii Bratysława od szóstego tytułu mistrzyń Słowacji. Wczoraj bratysławianki pewnie w trzech setach pokonały zespół z Nitry. W walce o brązowy krążek, OMS Senica remisuje ze stołecznym Doprastavem.

Faworyzowane bratysławianki drugie spotkanie finałowe otworzyły od wysokiego „C” prowadząc w meczu 6:0. Tak wypracowaną przewagę dowiozły do końca, pewnie wygrywając pierwszego seta 25:17. Druga i trzecia partia były już zdecydowanie bardziej zacięte, a o zwycięstwie w nich decydowały końcówki, w których lepsze okazały się siatkarki Slavii.

ŠG Nitra – Slávia Bratislava 0:3

(17:25, 22:25, 23:25)

stan rywalizacji 2:0 dla Slavii

Emocji nie zabrakło w Senicy, gdzie aktualne jeszcze mistrzynie Słowacji podejmowały Doprastav Bratysława. Po ponad półtorej godziny gry w meczu był remis – 2:2 i o losach spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym lepsze okazały się miejscowe.

OMS Senica – Doprastav Bratislava 3:2

(32:30, 23:25, 25:21, 18:25, 15:10)

Stan rywalizacji 1:1

5. miejsce przypadło w udziale siatkarkom z Pobreżowa, które po raz drugi pokonały ŠK ŽU Žilina. Zakończyła się również rywalizacja o miano 7. drużyny ligi słowackiej. Został nią zespół z Nitry pokonując 3:2 VTC Pezinok.