Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Wiele rzeczy nam nie wyszło

Paweł Zagumny: Wiele rzeczy nam nie wyszło

Po dość wyczerpującym sezonie ligowym, który zakończył się zdobyciem brązowego medalu, przyszedł czas na przygotowania reprezentacji. Oto co miał do powiedzenia pierwszy wystawiający kadry - Paweł Zagumny

Olga Zygarowska: Czy sezon 2007/2008 możesz zaliczyć do udanych?Paweł Zagumny: Nie, na pewno nie był to najlepszy sezon, oczekiwania były dużo większe, ale po meczach, szczególnie tych ostatnich, bardzo ciężkich i trudnych meczach, należy się cieszyć z tego, że udało się to trzecie miejsce wywalczyć i ten brązowy medal zdobyć.

Co było dobre, a co Ci jednak nie wyszło w tym sezonie?

No na pewno wiele rzeczy nam nie wyszło, nie ułożyło się tak jak chcieliśmy. Z początku nam nie szło, ale to chyba dlatego, że sezon był taki szarpany, że wielu naszych zawodników miało zobowiązania reprezentacyjne. Potem doszły do tego kontuzje i jakieś urazy, ale jakoś powoli, powoli udało nam się z tego wyjść i dograć jakoś ten sezon. A dobre? No zagraliśmy parę dobrych meczów, w Częstochowie, w Bełchatowie, w Jastrzębiu. Także mecz dla nas finałowy, ostatni mecz z Jastrzębiem, rozegrany u nas. Udało się go wygrać i to było dobre.

Zarzuca się wam jako drużynie brak lidera, nieidentyfikowanie się z klubem i ogólnie brak zespołowości. Co Twoim zdaniem jest najważniejsze w budowaniu drużyny?

Drużynę trzeba budować od pierwszego do siódmego zawodnika, po kolei. Także rezerwy. U nas było tak, że długo graliśmy bez rezerw. Środek grał praktycznie bez zmian. Rozegranie tak samo, choć ja byłem wyłączony przez miesiąc z gry. Podobne problemy były na innych pozycjach. Trzeba mieć dobrze dobrany zespół, wszystkich zawodników. I pod względem umiejętności, i pod względem charakterów.

Jakie cechy powinien mieć w pełni profesjonalny klub sportowy?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się, że w profesjonalnym klubie za każdą rzecz powinna być odpowiedzialna inna, konkretna osoba. Ktoś inny powinien odpowiadać za transfery, ktoś inny za treningi, ktoś inny być mengeram, a inny odpowiadać za zespół w czasie całego sezonu. A nie, że każdy się zajmuje wszystkim na około. Konkretna osoba powinna pełnić konkretną funkcje i prace do wykonania.

Czy AZSowi Olsztyn dużo brakuje do takiego ideału?

Całkiem sporo. Jest jeszcze wiele do zrobienia w tej dziedzinie.

A masz jakiś swój wymarzony klub, w którym kiedyś chciałbyś zagrać?

Nie, nie mam takiego klubu. Ja nie myślę w ten sposób. Mam nadzieje, że kiedyś uda się taki klub stworzyć tutaj w Olsztynie. Klub w którym będzie się bardzo fajnie grało i z którym będzie się odnosiło sukcesy.

Gdzie zagrasz w przyszłym sezonie?

W tej chwili jeszcze nie wiem. Mam jeszcze ważny kontrakt w Olsztynie. Poza tym w wielu krajach nie pokończyły się jeszcze rozgrywki ligowe. Myślę, że jakieś konkretne ruchy zaczną się po 10tym maja. W tej chwili żadne konkretne propozycje jeszcze nie padły.

Póki co rozpoczął się sezon reprezentacyjny. Jesteście już po badaniach lekarskich. Jak wypadły Twoje?

Wyniki są w porządku. Jako sportowcy przechodzimy takie badania co pół roku, wiec tu nie ma nic nowego. Ale wyniki mam całkiem niezłe. Na nic też nie narzekam, nic mnie specjalnie nie boli. Czuję się całkiem dobrze, wszystko jest w porządku.

Przed wami wiele ciężkich meczów. Jakie nastroje przed czekającym was maratonem?

Na razie to zgrupowanie rozpoczęliśmy od treningów. Do samych rozgrywek zostało nam jeszcze kilka dni. Dlatego to się dopiero zobaczy jak to wszystko się ułoży. Na razie jest wszystko dobrze.

O wakacjach w tym roku możesz zapomnieć?

No właśnie nie. Trener zaplanował nam tydzień wolnego po turnieju w Portugalii Jeszcze nie zdążyłem się zastanowić jak to wykorzystam, bo właśnie dopiero co się o tym dowiedzieliśmy. Ale na pewno gdzieś wtedy odpocznę.

źródło: inf. własna, zagumny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved