Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: W Rzeszowie budowany jest silny zespół

Marcin Wika: W Rzeszowie budowany jest silny zespół

Z częstochowskim zespołem zdobył w tym sezonie Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju, a w kolejnym grać będzie w Rzeszowie. O swoim przejściu do Resovii opowiada przyjmujący Marcin Wika.

O moim przejściu do drużyny Resovii zadecydowały tylko i wyłącznie względy sportowe. W Rzeszowie budowany jest silny zespół, który ma walczyć o najwyższe cele w kolejnym sezonie – wyjaśnia swoją decyzję Marcin Wika.

Jak sam przyznaje, nie miał zbyt dużo czasu do namysłu, gdyż klub z Rzeszowa, nauczony doświadczeniami z lat ubiegłych, nie chciał zbyt długo czekać na odpowiedź.Działacze z Częstochowy wyrazili chęć pozostawienia mnie w zespole, ale jak widać AZS do dziś nie poczynił jeszcze żadnych ruchów transferowych. Nie miałem żadnej pewności, czy w przyszłości będzie tam mocna drużyna.

Wika nie ma jednak powodów, aby żałować swojej decyzji, gdyż bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie w Rzeszowie będzie się czuł jak w… Częstochowie. Z klubem dwuletni kontrakt podpisał już były przyjmujący częstochowian, Krzysztof Gierczyński, a na dobrej drodze do podpisania umowy jest również rozgrywający akademików, Paweł Woicki.

Fajnie, że znów będziemy mogli zagrać w jednym zespole – cieszy się z decyzji kolegi Wika. – Po sezonie obawialiśmy się tego, że rozjedziemy się do innych klubów, że będziemy musieli grać przeciwko sobie. Okazuje się, że nie wszyscy będziemy stać po przeciwnej stronie siatki. Mam nadzieję, że Paweł też do nas dołączy (uśmiech).

*Więcej na Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved