Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Po trzech latach tytuł wrócił na Hradczany

Czechy: Po trzech latach tytuł wrócił na Hradczany

Po trzech latach przerwy, tytuł mistrzyń Czech wrócił do stolicy. W trzecim meczu finałowym siatkarki praskiego Olimpu pokonały 3:0 SK UP Ołomuniec. W rywalizacji o brąz, do 3 zwycięstw, Královo Pole Brno prowadzi 2:1 z VK Prostějov.

Niezwykle ważne na przebiegu całej rywalizacji okazało się środowe zwycięstwo prażanek 3:2 w Ołomuńcu. W finale granym do trzech zwycięstw, w wypadku ewentualnej porażki podopieczne Stanislava Mitáča miały jeszcze jeden mecz grany przed własną publicznością.

Pierwsza partia meczu zakończyła się zaskakująco łatwym zwycięstwem miejscowych, które od początku spotkania kontrolowały grę na boisku. Także w drugim secie inicjatywa leżała po stronie miejscowych, które i tę odsłonę meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść. Dwa dość łatwo wygrane sety uspokoiły nieco czujność prażanek, które dogoniły rywalki w trzecim secie przy stanie 20:20. Siatkarki z Ołomuńca miały nawet setbola (26:25), jednak doświadczenie miejscowych wzięło górę i trzy punkty zdobył Olymp, wygrywając spotkanie 3:0 i sięgając po swój czwarty tytuł mistrzyń Czech.

Olymp Praga – SK UP Ołomuniec 3:0

(25:14, 25:19, 25:26)

stan rywalizacji 3:0 dla Olympu

Składy:

Olymp: Pyšková, Havlíčková, Šmídová, Brejchová, Sládková, Chroustovská, Háječková (L) oraz Kočiová.

Ołomuniec: Chalcarzová, Deníková, Mátlová, Nachmilnerová, Gregorová, Janečková, Maléřová (L) oraz Langová, Piňosová.

Aż siedmiuset kibiców przyszło na halę do Prostejowa na trzeci mecz o brązowy medal pomiędzy miejscowym Klubem Siatkarskim z Prostejowa, a Královym Polem Brno. Po dwóch spotkaniach był remis w rywalizacji między tymi zespołami. Kiedy po dwóch wygranych setach wydawało się, że powtórzy się historia z poprzednich spotkań obu zespołów, które kończyły się w trzech setach, miejscowe doprowadziły do tie-breaka. W piątej partii VK Prostejowo przegrywały już 4:9, ale udało się im dojść rywalki, a następnie wypracować dwupunktową przewagę (12:10). Błędy w końcówce seta spowodowały, że to siatkarki z Brna, którym do brązowego medalu brakuje tylko jednej wygranej, cieszyły się ze zwycięstwa.

VK Prostějov – Královo Pole Brno 2:3

(21:25, 22:25, 25:19, 25:14, 13:15)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Brna