Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: Rywale byli dziś od nas o klasę lepsi

Zbigniew Bartman: Rywale byli dziś od nas o klasę lepsi

Przegraną drużyny Halkbanku Ankara z Istambuł Belediye, zakończył się drugi mecz półfinałów tureckiej ligi siatkarzy. Po wygranej we wtorek, wczoraj gracze Halkbanku poznali gorycz porażki.

Byli od nas po prostu o klasę lepsi – skwitował spotkanie polski przyjmujący.W pierwszym secie zagrali bardzo dobrze we wszystkich elementach. Po drugiej stronie siatki szalał Marcos Milinkovic, zresztą on potem został MVP spotkania (19 punktów i 63% skuteczność w ataku). W drugim secie nasz trener postanowił dokonać zmian. W ich efekcie na parkiecie pojawiła się praktycznie cała „dwunastka”. Wszyscy grali, ale tak po dwie minuty, czyli praktycznie każdy zdążył dotknąć piłki i był zmieniany. Przegraliśmy seta do 16. Trzecią partię zaczęliśmy dobrze. Do połowy seta prowadziliśmy jednym punktem. Przy stanie 14:14 na zagrywce pojawił się Milinkovic i rywale „odjechali” na cztery punkty. Później Brazylijczyk Sati wsadził nam jeszcze dwa asy i przegraliśmy do 18.

Zbyszek zdobył w dzisiejszym spotkaniu 5 punktów, wszystkie z ataku (50% skuteczności). – Przyjmowałem zaledwie cztery razy, ale nienajlepiej, bo miałem zaledwie 25% pozytywnego. Jednak żadnego błędu nie zrobiłem i tym mogę się pocieszyć (uśmiech).

W sobotę Halkbank rozegra trzecie półfinałowe spotkanie. – Obecny stan rywalizacji to 1-1. Chcielibyśmy wygrać jutrzejsze spotkanie, żeby jechać do Ankary z przewagą. Zagrać gorzej niż dziś nie jesteśmy chyba w stanie, więc jestem dobrej myśli (uśmiech) – mówi Bartman.

Dziś Raul Lozano ogłosił skład kadry na turniej kwalifikacyjny. Na liście powołanych znalazł się również przyjmujący Halkbanku. – Jestem w „19”? Nie wiedziałem, cieszę się z tego bardzo. To dobrze dostać takie dobre informacje, zwłaszcza dziś – podsumował Zbigniew Bartman.

Istambuł Belediye – Halkbank Ankara 3:0

(25:21, 25:16, 25:18)

Autor: Katarzyna Biernacka, reprezntacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved